„NordEd“ švietimo konferencijoje – VDU ŠA edukologų diskusija

Lietuvoje švietimas įrašytas tarp politinės darbotvarkės prioritetų, visos pagrindinės partijos reiškia norą reformuoti ir stiprinti Lietuvos švietimo sistemą. Šiaurės šalių regionas pasaulyje garsėja savo geru švietimu, tačiau, ar būdami kaimynai, žinome apie jį pakankamai? Kas vienija ir skiria Šiaurės šalis švietime? Ko Šiaurės – Baltijos valstybės gali pasimokyti vienos iš kitų kuriant geresnį švietimą rytdienai?

Maloniai kviečiame Jus į „NordEd“ nuotolinę konferenciją gegužės mėn. 3-6 d., kurios metu akademikai, politikos formuotojai, mokytojai bei kiti švietimo ekspertai iš Šiaurės ir Baltijos šalių aptars gero švietimo, mokytojo profesijos, nuotolinio mokymosi, šiaurietiško švietimo modelio ir inovacijų švietime klausimus.

Gegužės 4 d. 15 val. vyks diskusija „Mokytojo profesija Lietuvoje. Kur mes esame ir kur norėtume būti?“, kurioje dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas. Renginio kontekstas –  trumpa dabartinės situacijos apžvalga. Akcentas į ateitį – kokio mokytojo reikia Lietuvai?.

Gegužės 5d. 15 val. vyks diskusija „Mokytojų rengimas Lietuvoje“.

Dalyviai:
Doc. dr. Milda Brėdikytė – VDU Švietimo akademijos dėstytoja, dešimtmetį dirbo Suomijoje švietimos sistemoje.
Mindaugas Vidugiris, Sertifikuotas Marshall Goldsmith koučeris, vidinės organizacijų kultūros formavimo, krizių valdymo ir asmeninio tobulėjimo ekspertas, „Masters of Calm“ ir „Whatansu“ organizatorius.
Reda Vaivadaitė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos mokytoja.
Vilma Bačkiutė, LR Prezidento patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupė.

„NordEd“ iniciatyva siekia stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą švietimo srityje, paskatinti rezultatyvias politikos formuotojų ir platesnės visuomenės diskusijas aktualiomis švietimo temomis, pristatyti geriausią Šiaurės ir Baltijos regiono šalių švietimo patirtį.

Pranešimų darbinė kalba – anglų, bus sinchroninis vertimas iš/į lietuvių kalbą.

Registracija į renginį ir daugiau informacijos – „NordEd“ konferencijos svetainėje.