Naujausiame reitinge VDU įvertintas už mokslą ir akademinį personalą

Žurnalas „Reitingai“ gegužės 11 d. paskelbė visų Lietuvos valstybinių universitetų 2022 m. reitingą, kuriame Vytauto Didžiojo universitetas surinko 60,45 taško ir užėmė ketvirtąją vietą.

Tarp geriausiai įvertintų universiteto pasiekimų – kriterijai, vertinę esamą ir būsimą akademinį personalą (7,2 taško) bei mokslo, meno arba sporto veiklą ir personalo pasiekimus (8,11 taško). Šiose kategorijose universitetui skirtos atitinkamai antra ir trečia vieta Lietuvoje. Pagal konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje VDU skirta 8,3 taško – vos vienu tašku mažiau, nei pirmąją vietą užėmusiam universitetui.

Iš viso universitetai vertinti pagal 39 skirtingus parametrus, priskirtus penkiems stambiems kriterijams: mokslo, meno arba sporto veikla ir personalo pasiekimai, absolventų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai, studentai ir studijos, konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje, esamas ir ateities akademinis personalas.

„Universitetų reitingai nekeičia universiteto nei prioritetų, nei strateginių krypčių, Lietuvos universitetų tam tikrų rodiklių palyginimas yra tik tam tikra fotografija, kurioje užfiksuoti tam tikri rezultatai. Žinoma, džiugu, kad Vytauto Didžiojo universitetas išlaiko lyderio pozicijas ir jau keletą pastarųjų metų užima 3-4 vietas. Aukščiausiais balais įvertintas akademinis personalas ir tarptautiškumo rezultatai tik sustiprina pasirinktų strateginių krypčių reikšmingumą“, – sakė VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.

Naujausiame „Reitingų“ numeryje dėmesys skiriamas ir aukštųjų mokyklų pasiruošimui priimti nuo karo bėgančius studentus iš Ukrainos. VDU, antras pagal dydį ir plačiausios aprėpties Lietuvoje universitetas, nuo karo pradžios iki balandžio pabaigos priėmė daugiau nei 70 ukrainiečių studentų. Iki karo VDU bakalauro ar magistro laipsnio siekė 87 ukrainiečiai. Universitetas yra pasirengęs priimti dar apie šimtą karo pabėgėlių iš Ukrainos.

Žurnalo „Reitingai“ parengtas universitetų reitingas rėmėsi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti, Lietuvos mokslo tarybos, Nacionalinės švietimo agentūros, Studijų kokybės vertinimo centro, Studijų mainų paramos fondo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Užimtumo tarnybos, universitetų duomenimis, UAB „Prime consulting“ ir žurnalo „Reitingai“ pateiktais tyrimais.