Naujas projektas DON@ palengvins studentų integraciją

448

Pagrindinis projekto DON@ Donation Opportunities for Newcomers (liet. „DON@ mainų ir dovanojimo galimybės atvykėliams“) tikslas – palengvinti mažiau galimybių turinčių studentų integraciją ir pagerinti jų gyvenimo sąlygas skatinant tarpusavio paramą, įtrauktį ir darnų vystymąsi.

Mainų programų studentai, tarptautiniai nuolatinių studijų studentai ir vietiniai studentai gaus daugiausia naudos iš šio projekto, ne pelno siekiančių organizacijų ir aukštųjų mokyklų bendradarbiaujančių su įvairiais partneriais.

DON@ projekto įgyvendinimas padės išspręsti keletą svarbių problemų: 

  • sukurs naują integracijos ir solidarumo dinamiką universitetuose
  • sudarys galimybę mažiau galimybių turintiems studentams sumažinti savo išlaidas
  • skatins studentų tarpusavio pagalbą
  • sumažins atliekų kiekį ir anglies pėdsaką universitetuose

Projektas apima skaitmeninės platformos, skirtos keistis ir dovanoti daiktus, organizuoti renginius ir platinti vadovus, padedančius įgyvendinti panašius projektus kitose aukštosiose mokyklose ir jų partnerinėse organizacijose, kūrimą.

Prieš pradėdami projektą, nuomonės apie šią iniciatyvą pasiteiravome VDU studentų.

Sofia, Anglų filologijos studijų programos studentė (Ukraina): 

„Man labai patinka idėja sukurti saugyklą su studentų daiktais, kuriuos mainų programų studentai galėtų pasiskolinti. Žmonės, kurie neplanuoja pasilikti ir šalyje yra apsistoję tik trumpam, nori užsienyje jaustis patogiai, tačiau suprantame, kad viskas kainuoja, o kai negali daiktų parsivežti namo, tai yra bereikalingas pinigų švaistymas. Kitas dalykas, kai tik atvyksti ir dar gerai nepažįsti miesto, bet jau reikia kasdienių daiktų, pavyzdžiui, keptuvės. Tokiu atveju, ją galima kuriam laikui pasiskolinti, vėliau nusipirkti savo, o pasiskolintą grąžinti! Taigi, vietos, kur žmonės galėtų palikti savo nusipirktus daiktus, o būsimi studentai galėtų juos pasiskolinti, sukūrimas yra labai patogu ir apgalvota; tikrai pasinaudočiau šia platforma!“

Feliksas, Socialinės antropologijos studijų programos studentas  (Nigerija): 

„Tai bus puikus projektas, puiki naujovė. Tai išties labai padeda greitai įsitvirtinti naujoje aplinkoje, šalyje ir sistemoje. VDU šiuo aspektu yra pionierius! DON@ atsirado iš poreikio palengvinti naujai priimtų studentų, ypač iš užsienio šalių, finansinę naštą ar kitus poreikius, atsirandančius įstojus į universitetą. Ši puiki programa apims skaitmeninės platformos, kurioje minėti studentai galės teikti paklausas, o jas išnagrinėjus, jos bus suteiktos ir patvirtintos, sukūrimą.“

Palina, Anglų filologijos studijų programos studentė (Baltarusija): 

„Tokios platformos sukūrimas labai svarbus ne tik nuolatinių studijų pirmakursiams (visų pakopų), bet ir mainų programų studentams, kurie į Lietuvą atvyksta tik 1–2 semestrams. Tai labai sumažins studentų išlaidas, o taip pat tai gali būti laikoma privalumu arba lemiamu veiksniu, kai studentai renkasi mokymo įstaigą, kurioje studijuoti. Be to, tai padės Lietuvos ekologijai, nes dažniausiai viskas yra išmetama, kadangi niekas nenori gaišti daug laiko pardavinėjant prekes „Facebook“, tad įvairioms prekėms taip suteikiamas „antras gyvenimas.“ Ši programa suvienys abi puses spręsti savo problemas: tuos, kurie nori ką nors padovanoti, ir tuos, kuriems tų prekių reikia.“

Įgyvendinant projektą „DON@ Donation Possibilities for Newcomers“ dalyvauja trys universitetai ir trys ne pelno siekiančios organizacijos: INSA Rouen Normandie (Prancūzija), Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva), Universidad Politécnica de Valencia (Ispanija), IASIS NGO (Graikija), Erasmus Student Network France, Erasmus Student Network CosmoLyon (Prancūzija).

Lapkričio 15-16 d. INSA Roen Normandie surengė pirmąjį projekto narių susitikimą Sent Etjene, Prancūzijoje. Diskusijos metu Vytauto Didžiojo universitetas ir penkios dalyvaujančios organizacijos aptarė ir nustatė projekto tikslus. Pagrindinės šios iniciatyvos vertybės ir tikslai – sukurti naują dinamiką, apimančią įtrauktį ir solidarumą, skatinti studentų bendradarbiavimą ir tarpusavio paramą, mažinti anglies pėdsakus ir skatinti tvarumo principus universitetuose.

Projektas startavo 2022 m. rugsėjį ir truks iki 2024 m. rugpjūčio mėn. pagal Erasmus + KA220-HED – Cooperation partnerships in higher education (liet. „Erasmus+“ KA220-HE Bendradarbiavimo partnerystės aukštojo mokslo srityje) programą.

Daugiau informacijos apie projektą bus pateikta netrukus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus