Moksleiviams – renginys „Savęs pažinimas – booster’is Tavo ateičiai“

438 1

„Vieną kartą Alisa priėjo išsišakojusį kelią, o medyje pamatė tupintį Češyro katiną. Mergaitė jo paklausė:

– Kuriuo keliu man eiti?

– O kur Tu nori nueiti? – toks buvo katino atsakymas.

 – Aš nežinau, – pasakė Alisa.

– Tada nėra jokio skirtumo.

Klasika tapusi istorija, kai Alisą galėtume prilyginti praktiškai kiekvienam abiturientui baigiančiam mokyklą. Dvyliktoje klasėje dauguma jaunuolių patiria stresą dėl nežinomybės, aplinkos spaudimo ir savęs paieškų. Profesijos pasirinkimas tampa iššūkiu ir neretai bijodami suklysti keliaujame paskui draugą arba ten, kur rekomendavo kiti.

Visgi, kad profesijos pasirinkimas nebūtų loterija, yra tik vienas kelias – savęs pažinimas. Visi esame unikalūs ir ypatingi, tad labai svarbu atrasti tai, kas mums tinka ir patinka. Todėl sausio 28 d., 10 val. kviečiame Tave į savęs pažinimo kelionę – virtualų renginį „Savęs pažinimas – booster’is Tavo ateičiai“, kurio metu sužinosi, kodėl renkantis profesiją svarbu gerai pažinti save, kaip atskleisti savo prigimtinį potencialą, ko reikia darbo rinkai bei dar daugiau.

Renginio programa:

10 val. VDU Karjeros centro specialistės Daivos Pugevičienės paskaita „Ar tikrai žinau, koks esu iš tikrųjų? Ir kodėl tai svarbu renkantis profesiją?“

Geras savęs pažinimas – svarbiausias karjeros planavimo etapas, kurio metu reikia išsiaiškinti savo asmenybės bruožus ir savybes, vertybes, interesus, turimas žinias ir gebėjimus. Pranešimo metu sužinosime ne tik kodėl taip svarbu pažinti save, bet ir aptarsime pagrindinius savęs pažinimo žingsnius:

  • Išsiaiškinti, kas Tave domina ir motyvuoja veikti.
  • Atlikti savo žinių, gebėjimų ir kompetencijų „inventorizaciją“.
  • Atlikti įvairius savęs pažinimo testus.
  • Paklausti Tave pažįstančių žmonių nuomonės.

11 val. Veidotyros specialistės Eglės Pelienės-Venslovės paskaita „Ar tikrai suprantu savo prigimtines asmenybės savybes, kurios leis atskleisti savo prigimtinį potencialą ir padės atsirinkti galimybes?“

Prigimtinė mūsų fiziologija, veidas, kūno sudėjimas suteikia visapusišką informaciją apie mūsų įgimtus asmenybinius bruožus – charakterį, temperamentą, mąstymo būdą, informacijos priėmimo kanalus, darbo stilių, įgimtus talentus, prigimtinį potencialą, gebėjimą prisitaikyti prie aplinkybių, bendravimo stilių, polinkį konfliktams, iniciatyvumui, pasyvumui. Pažvelkime į save atidžiau?

12 val. Įdarbinimo agentūros Simplika projektų vadovės Gretos Kimler paskaita „Ko reikia darbo rinkai? Ar mano būsima profesija bus reikalinga?“

Profesijos pasirinkimas visais laikais buvo galvos skausmas mokyklą ar universitetą baigiančiam jaunuoliui. Juk taip svarbu pasirinkti darbą, kurio nereikės dirbti ir galėsime mėgautis kiekviena diena. Bet ar tai įmanoma ir ar esant tokiai situacijai įmanoma „išgyventi“? Personalo atrankos specialistė Greta Kimler atskleis esamos darbo rinkos situaciją ir papasakos apie karjeros siekiančio asmens galimybes.

Individuali registracija į renginį

Moksleivių grupės registruojamos el. paštu vdu@vdu.lt arba telefonais: 8 37 323206 arba +370 65547241, +370 610 73160, +370 615 22359.

Renginio metu dalyviai klausimus galės užduoti platformoje www.slido.com, naudodami  grotažymę #vduni.

Renginio moderatoriai – Loreta Petrauskaitė ir Mindaugas Šerpytis

Norintiems sužinoti daugiau, ką veikia ir kokių profesijų atstovai yra VDU absolventai, kviečiame žiūrėti vaizdo pasakojimų ciklą „Matuokis profesiją: ką veikia VDU absolventai“

Komentarai

Skeptikas

Atleiskite, kolegos, bet veidotyra XXI amžiuje? Gal juokaujate, siūlydami moksleiviams pseudo mokslo žinias universitete?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus