Minint atkūrimo 35-metį – pažintys su universiteto žmonėmis

355

Vytauto Didžiojo universitetui švenčiant atkūrimo ir artes liberales studijų atsiradimo Lietuvoje 35-metį, kviečiame bendruomenę artimiau susipažinti vieniems su kitais. Kuo studentai, dėstytojai, darbuotojai gyvena ne tik universitete, bet ir laisvalaikiu? Kokie pomėgiai mums teikia džiaugsmą, kokiomis veiklomis užpildome savo laisvesnes minutes? Kviečiame žiūrėti specialią VDU videoįrašų seriją, kurioje – nuoširdžios pažintys su universiteto žmonėmis, kuriuos visus vienija artes liberales dvasia.

Pirmajame videoįraše pažindinamės su Jokūbu Andrijausku – VDU Filosofijos doktorantu, kuris universitete mokosi nuo pat bakalauro studijų. Kas buvo pirmiau – višta ar kiaušinis? Kas yra realybė? Kvietėme Jokūbą atsakyti ne tik į šiuos klausimus, bet ir pasidalinti mintimis apie mokytojavimą, universiteto reikšmę ir ateities prognozes. Kalbina VDU dėstytojas, alumnas, menininkas Arnis Aleinikovas.

„Kas bus po 35 metų? Aš žiūriu labiau optimistiškai. Man atrodo, kad jeigu žmonija pasistengs įveikti šiandieninius iššūkius, pavyzdžiui, klimato klausimą, technologijų sparčią pažangą – jeigu žmonija truputį pasitemps, viskas bus gerai“, – tikina Jokūbas, kurio hobiai – itin įvairiapusiški: nuo knygų skaitymo, rašymo iki kvepalų kolekcionavimo ir fizinio sporto. Tačiau tikras poilsis, pasak jo, yra gebėjimas išvengti didesnio protinio ar fizinio aktyvumo.

„Serialų žiūrėjimas man idealiai išpildo šiuos reikalavimus – pavyzdžiui, dabar žiūriu „Better Call Saul“. Dažnai poilsiaujame tik pusėtinai – kažkur keliaujame, kažką skaitome, susitinkame su draugais ir panašiai. Man tikras poilsis yra pabėgimas nuo realybės“, – sako Jokūbas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus