Meninių fotografijų paroda ir Kauno kaip Mažojo Paryžiaus paieškos

2317

Kovo 4 d. VDU meno galerijoje (V. Putvinskio g. 23, III a.) įvyko vienas iš Frankofonijos mėnesio renginių – fotografijų parodos „Frankofoniškasis Kaunas: praeities legendos, dabarties impresijos, ateities perspektyvos“ atidarymas. Norėdamas atskleisti Kauno kaip Mažojo Paryžiaus frankofoniškąsias apraiškas ir dabartines sąsajas su prancūziškai kalbančio pasaulio idėjomis, VDU Frankofonijos šalių centras pakvietė Lietuvos universitetų studentus ir bendrojo ugdymo mokyklų moksleivius dalyvauti meninių fotografijų konkurse.

„Frankofonija geriausiai atspindi savo laikmetį“, – ne kartą yra sakęs vienas garsiausių Europoje dabartinių komunikacijos specialistų Dominique Wolton. Taigi, kokią frankofoniškąją realybę atspindi šių dienų Kaunas? Ar jis vis dar mena frankofoniškuosius praeities pėdsakus ir su kokiu kultūriniu paveldu pasitiks 2022-uosius metus, kai taps Europos kultūros sostine?

Fotografijų konkurse dalyvavę studentai ir moksleiviai fiksavo šiandieninį ir amžių dulkėmis apneštą frankofoniškąjį Kauną: Napoleono armijos pėdsakus Kaune, 1812 metų birželio 24-26 dienomis, Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI brolio Provanso grafo Louis Stanislas Xavier slapstymąsi Kaune prancūzų revoliucijos laikotarpiu ir daug kitų dalykų. O kur dar kiti praeities pėdsakai ir prancūziškos dvasios apraiškos mieste? Nemažai atsakymų rado studentai ir moksleiviai, tarsi detektyvai leidęsi į kultūrinį Kauno pažinimą ir ieškoję, kokia fotomeno kalba išsakyti frankofoniškąsias impresijas.

Ekspertų atrinkti fotografijų konkurso darbai bus eksponuojami iki kovo 30 dienos.

Maloniai kviečiame į meninių fotografijų parodą, fiksuojančią buvusių kultūrinių dialogų akimirkas, impresionistiškai įamžinančią dabartinio Kauno prancūziškumo apraiškas ir žvelgiančią į frankofoniškąją miesto ateitį… Kelionė su fotoaparatu po Kauną skatina bent akimirką stabtelėti, susimąstyti ir tiesti naujus tiltus su prancūziškai kalbančiu pasauliu.

Informaciją apie Frankofonijos mėnesio renginius galite rasti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus