Kviečiame į strateginę VDU ir aljanso T4EU konferenciją „Universities Shaping the Future“

260

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Europos universitetų aljanso „Transform4Europe“ (T4EU) narys, kviečia registruotis į tarptautinę konferenciją „Universities Shaping the Future: Building Resilient Societies through Innovation and Global Impact“. Konferencija vyks 2025 m. spalio 21–22 d. VDU, Kaune, ir žymės universiteto prezidentavimo T4EU aljansui pabaigą.

Beveik tūkstantį metų universitetai buvo pagrindiniai intelektinės minties ir lyderystės centrai. Pastaraisiais metais jų vizionieriška pozicija visuomenėje, ypač Europoje, vis labiau svyruoja. Šiandien, susiduriant su vis didėjančiu neapibrėžtumu ir globaliomis krizėmis, atsparumas tapo itin svarbiu visuomenės kritiniu gebėjimu ir asmeniniu įgūdžiu. Todėl atsparumas buvo pasirinktas pagrindine VDU prezidentavimo T4EU tema ir bus pagrindinis šios konferencijos akcentas. Europos universitetų iniciatyva, vienijanti 65 aljansus, buvo sukurta siekiant sustiprinti Europos aukštojo mokslo institucijas ir jų vaidmenį skatinant Europos tapatybę, konkurencingumą, technologinę pažangą ir bendrą visuomenės atsparumą.

Pagrindinis konferencijos tikslas – suburti ne tik akademinės bendruomenės lyderius, ekspertus ir studentus iš T4EU ir kitų Europos universitetų aljansų, bet ir aukšto lygio Europos bei Lietuvos politikos atstovus, globalius partnerius ir pagrindines suinteresuotas šalis. Dalyviai apie atsparumą diskutuos iš įvairių perspektyvų: pasaulio ir Europos demokratijų, visuomenių ir technologijų. Remiantis konferencijos metu išsakytomis įžvalgomis, bus parengtas ir paskelbtas atsparumo kompetencijų dokumentas.

Konferencijos metu bus taip pat aptariamas Europos atsparumas kintančioje pasaulio tvarkoje, universitetų vaidmenį demokratijose ir konfliktų paveiktose visuomenėse, individualų atsparumą nenuspėjamame pasaulyje, inovacijų ir talentų svarbą Europos strateginei ateičiai ir aukštojo mokslo indėlį visuomenei.

Sesijoje, skirtoje spaudimą patiriančioms demokratijoms, kalbės Vygaudas Ušackas, įmonės „V.U. Business Linking LTD“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, taip pat buvęs Europos Sąjungos ambasadorius Afganistane ir Rusijoje, ir dr. Anne Friederike Delouis, Orleano universiteto (Prancūzija) socialinės antropologijos docentė ir tarptautinių ryšių viceprezidentė Europai. Sesiją moderuos Viktorija Vdovyčenko, Britų akademijos vizituojanti tyrėja ir programos „Ukrainos ateitis“ vadovė Kembridžo universiteto Geopolitikos centre.

Kita sesija bus skirta individualiam atsparumui ir parengimui mąstyti pasaulyje, kuris yra nenuspėjamas. Apie tai diskutuos Patrícia Oliveira e Silva, Portugalijos katalikiškojo universiteto Porto švietimo ir psichologijos fakulteto prodekanė tarptautiškumui, moksliniams tyrimams ir socialinei atsakomybei, prof. dr. Tanja Michael, Saro krašto universiteto klinikinės psichologijos ir psichoterapijos profesorė ir katedros vadovė, Irena Jankutė-Balkūnė, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Žmonių ir kultūros direktorė, bei Lana Par, Europos studentų sąjungos prezidentė.

Diskusijose apie universitetų pasaulinį konkurencingumą bei aukštojo mokslo ir visuomenės atsinaujinimą dalyvaus Manuel Heitor, Lisabonos Instituto Superior Técnico profesorius, buvęs Portugalijos mokslo, technologijų ir aukštojo mokslo ministras, Zofia Sawicka, konsultacijų įmonės „SIRIS Academic“ aukštojo mokslo ekspertė, buvusi Lenkijos akademinių mainų agentūros (NAWA) direktorė, Darius von Güttner Sporzynski, Australijos katalikiškojo universiteto Kanberos padalinio dekanas ir Romos padalinio akademinių programų direktorius, ir Irena Melua, Kaukazo universiteto viceprezidentė tarptautiškumui.

Preliminari programa

Registracija.