Konferencijoje L. Donskio atminimui – apie pandemiją (VIDEO)

4984

Pagerbiant vieną iškiliausių Europos mąstytojų, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorių Leonidą Donskį, rugsėjo 21-ąją Kaune vyko jau trečioji filosofo atminimui skirta konferencija „Mind the Gap. Emotional Well-being and Social Solidarity during COVID-19“ („Kartu per atstumą. Emocinis gerbūvis ir socialinis solidarumas COVID-19 metu“).

Šių metų konferencija skirta pandemijai, kuri per kelias savaites pakeitė pasaulį neatpažįstamai – globalizuotas pasaulis pavirto į individualių valstybių, taikančių skirtingo laipsnio karantiną, archipelagą. Kai kurių nuomone, pandemija turėjo grėsmingas pasekmes demokratijai; kitų požiūriu – priešingai, apribojo autoritarinių vadovų galias. Tačiau akivaizdu, kad pandemija turės rimtą poveikį globaliai psichinei sveikatai. Organizatorių teigimu, šis poveikis nuo pat pradžių buvo iš esmės ignoruojamas – į tai gegužę atkreipė dėmesį ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius.

„Šiandien daugeliui atrodo, kad padariniai psichinei sveikatai bus kaip atskira pandemija. Žmonės su psichosocialine negalia atsidūrė sunkioje padėtyje. Be to, milijonai tų, kurių ateitis yra neužtikrinta ir kurie kenčia nuo nerimo ar minčių apie savižudybę, sukurs papildomą naštą ir taip išvargintai sveikatos apsaugai. Nors dabar dauguma vengia profesionalios pagalbos, bijodami užsikrėsti, tačiau yra tikimybė, kad ilgainiui šios paslaugos bus perpildytos. Studentus taip pat smarkiai palietė nežinia apie karjeros galimybes – tiek artimoje ateityje, pavyzdžiui, dėl studijų užsienyje, tiek tolimoje, dėl neišvengiamos ekonominės depresijos“, – renginio temą pristatė vienas iš organizatorių, VDU profesorius Robertas van Vorenas.

Konferencijos pradžioje į susirinkusiuosius kreipėsi Harvardo T. H. Chan visuomenės sveikatos mokyklos (JAV) profesorius Shekhar Saxena, sveikinimo kalbą sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Renginio pranešėjai – psichinės sveikatos, žmogaus teisių ir kitose srityse dirbantys ekspertai iš D. Britanijos, Pietų Afrikos ir Lietuvos: bendruomenės psichiatrijos profesorius Londono karališkajame koledže seras Grahamas Thornicroftas, P. Afrikos psichinės sveikatos asociacijos atstovė Charlene Sunkel, VDU A. Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centro ir „Globalios iniciatyvos psichiatrijoje“ vadovas, profesorius Robertas van Vorenas, Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius, buvęs Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į sveikatą Dainius Pūras, Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė, VšĮ „Vaikų linija“ vadovas Robertas Povilaitis, VDU tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė.

Konferencija vyksta rugsėjo 21 d., pirmadienį, 13–17 val., VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas).

Po konferencijos, 18.30 val., nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) vyko profesoriaus Leonido Donskio atminimui skirtas koncertas, kuriame pasirodymą surengė Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO).

Konferenciją organizavo Vytauto Didžiojo universitetas, Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centras. Rėmėjai: „Global Initiative on Psychiatry“, LR užsienio reikalų ministerija, Vokietijos ambasada Lietuvoje.

Renginio programa ir pranešėjai

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus