Konferencijoje diskutavo apie verslumo ir pilietiškumo svarbą jaunimui
Rugsėjo 27 dieną BLC Verslo centre Kaune vyko baigiamoji IDEA LAB projekto „Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas” konferencija, organizuota MINDED VDU ir VšĮ „Psichologinės paramos ir konsultavimo centras“. Renginio metu dalyviai ir renginio svečiai buvo kviečiami kartu diskutuoti, kodėl verslumas bei pilietiškumas jaunimui gali būti svarbūs norint realizuoti save bet kurioje dominančioje srityje.
Atsakymą, kad verslumas ir pilietiškumas yra svarbūs visiems asmenims, parodė moksleivių ir studentų sėkmingai įgyvendinti projektai, kurie buvo pristatyti renginio metu, taip pat diskutuota apie jaunimo požiūrį į pokyčius bei pasiektą bendrą gerovę visuomenei. Ar tikrai įvairiose srityse verslumas ir pilietiškumas gali būti svarbūs, patvirtino renginyje dalyvavusios viešnios, kurios pasidalijo savo patirtimi.
Socialinio pokyčio projektai
Projekto „Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas” pradžioje organizatoriai buvo iškėlę tikslą įtraukti kiek įmanoma daugiau jaunų žmonių imtis aktyvesnio dalyvavimo pilietiniuose ir socialiniuose procesuose, taip kartu prisidedant prie pilietiškumo skatinimo. Projekto metu buvo aplankyta 10 Lietuvos apskričių, įvykdyta daugiau nei 15 kūrybinių dirbtuvių, kuriose sudalyvavo virš 400 moksleivių ir virš 200 su jaunimu dirbančių specialistų.
Gerosios pilietiškumo patirtys
Projekte dalyvavusių jaunų žmonių įsitraukimas į visuomenės problemas ir jų sprendimus, kūrybiškumo pasitelkimas ir įgyvendintos idėjos aiškiai parodo, jog verslumas ir pilietiškumas tikrai gali eiti išvien. Atsiradęs didesnis pasitikėjimas savimi, noras dalintis gerumu ir jį skleisti taip pat skatina imtis daugiau iniciatyvų.
Renginyje apie savo patirtį, gerus visuomenei darbus bei pokyčius dalinosi visuomenininkė, gerumo fondo „ne apie mane“ įkūrėja Ieva Krivickaitė. „Gerumas grįžta“, – tikino Ieva, nuo vaikystės savanoriškai lankiusi ir savo meilę atidavusi sunkiai onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, kuri būdama 14-os ir pati susidūrė su sveikatos sunkumais. „Atsidūrusi ligoninėje šalia kitų sergančių vaikų, susipažinau su dvejų metukų Auguste. Tas vaikas buvo mano vartai į savanorystę“, – pasakojo I. Krivickaitė bei pridėjo, kad gal visai nereikia bandyti to pasaulio pakeisti, kartais užtenka tik išmokti jį mylėti.
Apie gėrio mainus bei asmeninį augimą papasakojo ir kita renginio viešnia – televizijos laidų vedėja, įvairių socialinių iniciatyvų autorė, reklamos agentūros „IS agency“ įkūrėja Indrė Stonkuvienė. Vykdydama socialines iniciatyvas moterų bendruomenėse, Indrė pasidalino moterų pasitikėjimo savimi rezultatais. „Įkvėptos jos atidaro dienos centrus, padeda kitoms mamoms tvarkytis su vaikais ar tiesiog daugiau laiko skiria sau, savo psichologinei sveikatai. Gėrio mainai, kitaip ir nepavadinčiau“, – kalbėjo I. Stonkuvienė ir jauniems žmonėms perdavė žinutę nepamesti savitumo, nes jis labiausiai pasimeta tada, kai kažkas kitas pradeda daryti už mus.
Verslumas ir pilietiškumas moko jaunimą būti savarankiškais ir įsipareigoti savo tikslams, būti atsakingais už savo veiksmus bei pasiekimus, skatina kūrybiškai mąstyti, realizuoti bet kokias kilusias idėjas, padeda suprasti visuomenę su skirtingais požiūriais. Pilietiškumas lygu pozityvūs socialiniai pokyčiai ir aplinkos priėmimas, o verslumas lygu įgytos įvairios kompetencijos, naudingi gebėjimai kaip komunikacija, problemų sprendimas, komandinis darbas ir disciplina. Visumoje – tai ne tik asmeninio augimo, bet ir bendri, visuomenės labui svarbūs veiksniai.
Moksleivių bei studentų įgyvendintas idėjas galima rasti interneto tinklalapyje www.idejulaboratorija.lt.
Projekto partneriai ir rėmėjai
Projektas tiesiogiai buvo orientuotas į pagrindinį APF (Aktyvių piliečių fondas) tikslą – stiprinti pilietinę visuomenę ir siekti rezultatų, prisidedant prie bendros stiprėjančios pilietinės visuomenės Lietuvoje.
Projekto partneriai: VšĮ „Vytauto Didžiojo universiteto Verslo praktikų centras“ ir VšĮ „Psichologinės paramos ir konsultavimo centras“.
Všį „Vytauto Didžiojo universiteto Verslo praktikų centras“. MINDED VDU – nuolat auganti jaunatviška organizacija, išsiskirianti alternatyvių mokymo(si) programų kūrimu. Organizacija siekia ugdyti smalsią, idėjoms atvirą visuomenę, gebančią kūrybiškai spręsti kylančius iššūkius ir drąsiai kurti pažangią aplinką.
Všį „Psichologinės paramos ir konsultavimo centras“. PPKC orientuojasi į psichologinių, socialinių paslaugų teikimą. Įgyvendina nacionalinius ir europinius projektus, bendradarbiauja tiek su nevyriausybinėmis organizacijomis, tiek su valstybinėmis įstaigomis. Kiekvienais metais PPKC įgyvendina daugybę projektų, skirtų įvairioms visuomenės grupėms.
Renginys įgyvendintas Aktyvių piliečių programos „Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas“ projekto lėšomis K1-O1-PK-D-088.