Konferencijoje diskutavo apie Ukrainos aukštojo mokslo integraciją

1026

Lapkričio 16 d., ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ukrainos centre Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Aukštasis mokslas globalių neramumų verpetuose: Europinės tinklaveikos ir integracijos galimybės“, kurią VDU organizavo kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentūra ir Ukrainos ambasada Lietuvoje. Konferencijoje Lietuvos, Ukrainos, Europos komisijos, Suomijos, Šveicarijos bei kitų šalių aukštųjų mokyklų ekspertai, tyrėjai dalinosi patirtimi bei diskutavo apie pagalbą Ukrainos universitetams ir jų integraciją Europos sąjungos aukštosiose mokyklose. 

Prieš daugiau nei metus, vasario 24-ąją, prasidėjus plataus masto Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, visi atsibudome kitoje realybėje. Tų pačių metų vasarą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje, Vilniuje, Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių Dianos Nausėdienės ir Olenos Zelenskos iniciatyva buvo įsteigtas Ukrainos centras. Tai humanitarinės pagalbos ir švietimo erdvė, kurioje per metus apsilankė daugiau nei 30 tūkstančių žmonių, daugiau nei 4 tūkstančiai ukrainiečių mokėsi lietuvių ir anglų kalbų. Centre lankosi aukšto rango svečių, vyksta įvairių renginių.  

„Nuo karo pradžios Vytauto Didžiojo universitetas priėmė daugiau nei 300 studentų iš Ukrainos ir dalis jų savo laisvalaikį skiria savanoriavimui Ukrainos centre. Anot jų, savanoriavimas – geriausias būdas palaikyti ryšį su tėvyne, išsaugoti savo šalies, apie kurios pergalę ir atstatymą svajoja kiekvienas ukrainietis, tradicijas bei kultūrą. Nors Ukrainos centras buvo įkurtas ukrainiečių bendruomenei telkti, jis tapo reikšmingu kultūrinės diplomatijos centru, padedančiu Ukrainai eurointegraciniuose procesuose ir plėtojančiu jos akademinį potencialą“, – sakė VDU rektorius Juozas Augutis. 

VDU rektorius prof. Juozas Augutis

2022-aisiais Vytauto Didžiojo universiteto iniciatyva Mariupolio universitetas buvo priimtas į Europos universitetų aljansą „Transform4Europe“. Narystė aljanse atvėrė prieigą prie tarpdisciplininių ir tarptautinių švietimo programų, inovatyvios mokymo ir mokymosi aplinkos, naujų mobilumo modelių, glaudaus universitetų, įmonių ir kitų pagrindinių suinteresuotųjų šalių iš regionų bendradarbiavimo, kalbų mokymosi, tarptautinių tyrimų. 

„Iššūkiai, su kuriais susiduria aukštasis mokslas, neapsiriboja valstybių sienomis, tad mūsų gebėjimas juos įveikti ir pasinaudoti galimybėmis priklauso nuo mūsų bendradarbiavimo ir integracijos. Tikiu, kad ši konferencija pasitarnaus kuriant aljansus, strategijas ir inovacijas, kurios paskatins didesnę aukštojo mokslo integraciją, atsparumą ir aktualumą šiandieniame pasaulyje“, – teigė VDU rektorius. 

Konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus