VDU Pasaulio lietuvių universiteto simpoziumas

Vytauto Didžiojo universitetas

Minint Lietuvos universiteto 100-metį2022 m. spalio 27-29 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) bus surengtas VDU Pasaulio lietuvių universiteto (PLU) simpoziumas. Jo metu Lietuvos ir pasaulio lietuvių mokslo, meno ir kūrybos bendruomenė bus kviečiama aptarti Lietuvos universiteto tradicijos reikšmę mūsų šaliai ir lietuvių išeivijai. Simpoziume taip pat bus  diskutuojama, kaip studijas universitetuose, mokslą, meną ir kūrybą palietė pastarųjų metų pasaulinės pandemijos reiškiniai ir koks yra jų atsakas Lietuvoje ir pasaulyje.

2019 m. VDU kartu su partneriais surengė jubiliejinį XVI-ąjį Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumą. Įkvėptas šios 1969 m. JAV lietuvių bendruomenėje gimusios tradicijos ir siekdamas įprasminti Lietuvos Universiteto 100-metį, 2022 m. VDU ir vėl pakvies Lietuvos ir pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos atstovus susiburti VDU erdvėse. Šį kartą VDU Pasaulio lietuvių universiteto simpoziume.

Pasaulio lietuvių universiteto simpoziumo programa

2022 m. simpoziumas ir jo įvadiniai renginiai akcentuos bendros pasaulio lietuvių išminties svarbą, o atsižvelgiant į pastarųjų metų aktualijas bei artėjantį Lietuvos universiteto 100-metį, kvies diskutuoti laisvę ir jos formas įprasminančiomis temomis.

Simpoziumo programoje numatomos šios plenarinės sesijos:

  • Atidarymo sesija – Laisvė ir jos formos
  • Kas neša liepsną, kai aplink tamsu: Lietuvos universiteto tradicija Lietuvoje ir egzilyje
  • Švietimo realybė virtualizacijos akivaizdoje
  • Ar galima klestėti nenuspėjamumo sąlygomis?

Platesnė informacija apie renginį ir registracija

Renginio metu bus fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.