Tarptautinė konferencija „Atleisti ar pamiršti – kaip susidoroti su skausminga praeitimi“

Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejus (K. Donelaičio g. 64, Kaunas)

Pamiršti praeities traumas ir atleisti ar to niekada nepavyks padaryti? Tai vieni iš pagrindinių tarptautinės konferencijos „Forgiving or Forgetting – Dealing with a Painful Past“ (liet. „Atleisti ar pamiršti – kaip susidoroti su skausminga praeitimi“) klausimų. Dviejų dienų konferencija gegužės 13–14 d. vyks Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje, į ją atvyks daug tarptautinių politikos, psichiatrijos, socialinių mokslų ekspertų.

Konferencijos tema buvo sugalvota prieš prasidedant karui Ukrainoje. Galvota, kad subūrus pasaulinio garso mokslininkus, psichologus, traumų ekspertus ir politikus buvo apmąstyti praeities traumuojantys istoriniai įvykiai ir patirtys. Planuota aptarti, kaip šalys gali atsigauti po tamsių istorijos etapų. Tačiau karas Ukrainoje privertė organizatorius pakoreguoti programą, dalis pranešėjų nebegalėjo atvykti dėl karinio konflikto ir politinės situacijos savo šalyje. Europa vėl susidūrė su siaubingais išgyvenimais, dėl kurių gyventojai bus traumuojami ne tik per šią, bet ir per ateinančias kartas.

Konferenciją organizuoja VDU Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centras. Pernai buvo minimas Andrejaus Sacharovo šimtmetis, tai jau dvyliktoji jo vardo konferencija.

Konferencija vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių ir ukrainiečių kalbas, joje dalyvauti gali visi norintys ir užsiregistravę šiuo adresu. Konferencija taip pat bus tiesiogiai transliuojama internetu Andrejaus Sacharovo centro puslapyje.

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.