Frankofonijos mėnuo. Tarptautinė konferencija „Tyla politinėje komunikacijoje“

VDU mažoji salė (S. Daukanto g. 28, Kaunas)

Frankofonijos mėnesiui skirtuose Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) renginiuose dalyvaus vienas žinomiausių komunikacijos specialistų pasaulyje, Paryžiaus Nacionalinio mokslinių tyrimų centro direktorius, mokslo žurnalo „Hermes“ steigėjas, profesorius Dominique Wolton.

„Frankofonija geriausiai atspindi savo laikmetį“, – savo knygoje „Monde francophone“ (2006) rašo D. Wolton. Profesorius dalyvaus viename aktualiausių kovo renginių – kovo 6 d., 10-17 val. VDU vyks tarptautinė konferencija „Tyla politinėje komunikacijoje“, kuri atskleis, kodėl šiandien pasaulyje itin aktuali tylioji politinė komunikacija ir santūresnė retorika bei kuo svarbus nutylėjimas dabartiniame konfliktų kupiname pasaulyje.

Konferencijos metu komunikacijos ekspertas prof. D. Wolton skaitys pagrindinį pranešimą „Triukšmas ir tyla politinėje komunikacijoje“ (pranc. „Bruits et silences dans la communication politique“).

„Prof. D. Wolton man pažįstamas jau seniai, esu stažavęsis jo laboratorijoje. Sakyčiau, kad šiandien jis atstovauja senąjai komunikacijos tyrėjų kartai. Jo tekstai, pranešimai yra vertingi netikėtais žvilgsniais, naujais rakursais vertinant besiformuojančius komunikacinius reiškinius. Manau, kad ir šis jo pranešimas bus kaip visada įspūdingas. Esu tikras, kad D. Wolton dalyvavimas Kaune taps vienu iš ryškiausių Frankofonijos mėnesiui skirtos programos momentų“, – pristato VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojas, politologas prof. L. Bielinis.

Konferencijoje „Tyla politinėje komunikacijoje“ taip pat dalyvaus Prancūzijos ambasadorius J. E. Philippe Jeantaud, o pranešimus skaitys VDU mokslininkai: filosofas prof. Gintautas Mažeikis, komunikacijos profesorė Auksė Balčytienė, prof. Kristina Juraitė, politologas, prof. Lauras Bielinis ir kt. Konferencija atvira visiems susidomėjusiems – pranešimai bus verčiami į lietuvių kalbą.

„Šiandien komunikacinių srautų gausoje, informacijos pertekliaus situacijoje mes daugelį komunikacinių signalų sugebame ne tiek išgirsti ir suprasti, kiek paprasčiausiai reaguojame į juos kaip į triukšmą, foną kažko, kas turėtų būti svarbu, tačiau ne visada aišku, dažnai nėra konkretizuota ir todėl ištinka mus kaip tyla – nemokėjimas dešifruoti tai, kas yra siunčiama. Tokia šiuolaikinės komunikacinės situacijos diagnozė“, – analizuoja politologas L. Bielinis.

Po konferencijos, kovo 6 d., 13 val. Leonido Donskio bibliotekoje (V. Putvinskio g. 23) prof. D. Wolton inauguruos „Hermes“ leidinių bei D. Wolton ir kitų Prancūzijos politologų knygų skyrių. Taip universitete pradedama formuoti prancūzų kalba paskelbtų politikos mokslų leidinių biblioteka.

„Leidinys „Hermes“ yra vienas iš įdomiausių mokslinių žurnalų, skirtų komunikacijos fenomenui pasaulyje. Manau, kad ir dėstytojai, ir tyrėjai bei studentai tikrai gaus šansą pažinti puikią leidinio tekstų kokybę, autorių minties gylį, originalumą – tai leis ir mums patiems praplėsti savo akiratį, pažvelgti į tiriamas problemas nauju žvilgsniu“, – leidinių skyriaus VDU atidarymą aptaria politologas prof. L. Bielinis.

Konferencijos programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.