„Inovacijų savaitėje“ kūrybiškumo mokė Verslo praktikų centras

775

VDU Verslo praktikų centras, bendradarbiaudamas su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MiTA), surengė kūrybiškumo dirbtuves universiteto, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovams. Šios kūrybiškumo dirbtuvės tapo vienu iš pagrindinių  „Inovacijų savaitės 2019“ renginių, vykusių Kaune.

VDU mokslo ir studijų centre rugsėjo 19-20 d. virė tikras kūrybinis gyvenimas. Susirinkę daugiau nei 20 skirtingų sričių atstovų būrėsi į komandas tam, kad sukurtų išradingus ir inovatyvumu pasižyminčius projektus ateities miestui. Trys dalyvių komandos per 2 dienas spėjo pažinti vieni kitus ir užmegzti ryšius, išsirinkti jiems aktualią miesto tobulinimo temą, išvystyti gausybę idėjų bei parengti galutinių idėjų pristatymus-prototipus.  Šios dienos buvo išties intensyvios ir rezultatyvios. Rasti pasiūlymai: kaip sumažinti miesto oro taršą, skatinant naudotis viešuoju transportu? Kaip padidinti pasyvių kauniečių judėjimą – kad vaikščiojimas taptų maloniu užsiėmimu? Ir kaip padėti šeimoms turiningai leisti laisvalaikį Kauno mieste?

Verslo praktikų centro surengtos kūrybiškumo dirbtuvės išsiskyrė ne tik džiugiais rezultatais ar naudojamų įrankių gausa, bet ir pačiu mokymų principu – dalyviai buvo kviečiami mokytis per patirtį ir nuo pat pirmų praktinių užsiėmimų tapti savo patirties kūrėjais. Pasak centro direktoriaus Osvaldo Stripeikio, visos centro organizuojamos veiklos kviečia dalyvius – moksleivius, studentus ar verslo atstovus  –  mokytis iš savo unikalios patirties.

„Nesvarbu ar tyrinėjami realūs verslo atvejai, ar mokomės apie komandinio darbo subtilybes, ar analizuojama, kaip įgyvendinamos netikėčiausios idėjos – svarbiausia pabandyti prisiliesti pačiam. Ne išimtis ir kūrybinis mąstymas: norint suprasti, kaip įvairūs kūrybiškumo įrankiai gali padėti pasiekti sėkmingų rezultatų, būtina juos išbandyti praktiškai. O dar geriau, jei pavyktų tai, kas patiko, integruoti vėliau savo kasdieninėje darbo aplinkoje“, – tikino O. Stripeikis.

Mokymų metu dalyviai susipažino ir praktiškai taikė skirtingas kūrybiškumo metodikas, tokias kaip „Design Thinking“, „Method Kit“, „Points of You“, „Lego® Serious Play®“ ir kt.

Visi mokymuose naudojami įrankiai padeda kuo labiau išlaisvinti dalyvių vaizduotę, smalsumą ir įkvėpti ieškoti nestandartinių sprendimų ar alternatyvių požiūrio kampų. Kūrybiškumo dirbtuvėse mokymų vadovai dalyvius vedė pasitelkdami „Design Thinking“ mąstymo etapus.

„Kai reikia spręsti iššūkius – o jų šiuolaikiniame pasaulyje pasitaiko išties dažnai – labai vertinga yra „Design Thinking“ metodika, kuri leidžia įvertinti situaciją iš skirtingų kampų, o sprendimą atrasti tokį, kuris būtų tinkamiausias esamai problemai spręsti. Dėl to ir šiuose mokymuose nėrėme giliai į „Design Thinking“ procesą“ – pasakojo O. Stripeikis.

Verslo praktikų centro vadovas pastebi, kad nors dviejų dienų perprasti tokiai metodikai mažoka, tačiau jautėsi, kad dirbtuvių dalyviai užčiuopė „Design Thinking“  naudą. Patiems dalyviams didžiulį įspūdį paliko iš pirmo žvilgsnio labai paprasta „Lego® Serious Play®“ metodika, kviečianti „galvoti rankomis“.

Mokymus vainikavo nuotaikingi dalyvių idėjų pristatymai ir šilta refleksija apie prabėgusių dienų patirtis. Pažinti įrankiai ir metodai leis dalyviams kūrybiškiau žvelgti į iškylančius kasdienius iššūkius, lengviau prisitaikyti greitai kintančioje aplinkoje ir taip likti „ant bangos“ su naujausiomis pasaulio tendencijomis.

VDU Verslo praktikų centro mokymai buvo parengti remiantis organizacijos sukurtu unikaliu „EQ-Thinking“ modeliu, kuris kiekvieną dalyvį kviečia patirti, kurti ir inicijuoti pokyčius savo asmeninėje ar darbo aplinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.