G. Riškutė-Kariniauskienė: geras dailės mokytojas – geras menininkas

5677

„Žmogaus gyvenimas eina į priekį, atsitinka įvairiausių situacijų, kai jį užpuola ligos, depresija ar atsiduriama akligatvyje, tuomet nerandama jokio užsiėmimo. Dalininkas visada randa užsiėmimą ir pamiršta visas nuoskaudas, blogas mintis nuveja į šalį ir piešia“, – videopokalbyje „#KuriantysLietuvą“ teigia dailininkė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos prof. dr. Giedrė Riškutė-Kariniauskienė.

Nuo pat mažens tapanti G. Riškutė-Kariniauskienė prisipažįsta, kad gamta jai – vienas iš įkvėpimo šaltinių. „Pabuvus prie jūros ilgam atmintyje išlieka matyti gamtos reiškiniai. O tapau kasdien, kai tik atrandu laisvo laiko“, – sako dėstytoja.

Profesorė neslepia, kad dažnai piešinių eskizai gimsta turint laisvą minutę susirinkimo metu. Tuomet ji išsitraukia bloknotą ir pradeda piešti. Prieš kelerius metus vienas iš tokių piešinių sulaukė tarptautinio apdovanojimo. „Vieną savo kolekcijos piešinį išsiunčiau ir netikėtai buvau įvertinta. Visada apdovanojimus gauti malonu. Dirbant universitete malonu žinoti, jog esi įvertintas dailės plotmėje, kur tavęs, kaip asmenybės, nelabai pažįsta, mato tik tavo darbus“, – kalba Giedrė Riškutė-Kariniauskienė.

Ne vienerius metus dėstanti būsimiems dailės mokytojams moteris pastebi, jog dabartiniai studentai – išlaisvėję. Tam turi įtakos ir šiandieninė mokykla, kurioje dirba savo srities profesionalai. Nė vienas dailės mokytojas neapsiriboja darbu mokykloje. „Manau, dailės mokytojas savęs neuždaro tik mokyklos erdvėje, jam reikia save išreikšti kūryboje ir mene. Dailės mokytojas – kūrybiškas, tad tik galvotų: „Ko aš galiu išmokyti moksleivius, jei pats nepiešiu?“. Savirealizacija mokytojui – labai svarbi“, – tikina profesorė.

Giedrė Riškutė-Kariniauskienė didžiuojasi savo studentais ir būsimais dailės mokytojais, kurie yra Dailės sąjungos nariai, ne vieną apdovanojimą gavę nacionaliniuose bei tarptautiniuose konkursuose. „Mes rengiame ne tik dailės mokytojus, bet ir menininkus. Geras dailės mokytojas bus ir geras menininkas. Man patinka dirbti su studentais, kurie savo darbais nejučia diktuoja taisykles. Tai ypač įdomu, nes jauni žmonės yra drąsūs ir suteikia kažkokių neapsakomų jėgų“, – sako VDU Švietimo akademijos profesorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus