Frankofonijos mėnuo VDU 2023: paskaitos, koncertai, filmai, parodos

534 1

2023 metų kovo 1 dieną Kauno miesto Frankofonijos kultūrinių renginių programą atidaro VDU Frankofonijos šalių centras ir jo organizuojama nuotolinė tarptautinė mokslinė konferencija „Frankofoniškojo pasaulio kultūra ir politika“ (pranc. Culture et politique du monde francophone), kurioje daug dėmesio skiriama šių dienų frankofoniškojo pasaulio kultūros, politikos kontekstams ir paveldo tematikai. Konferencijos pranešimuose aptariama Kauno modernizmo architektūra ir jos sąsajos su Prancūzija, svarstoma apie sporto diplomatiją ir jos vaidmenį, analizuojamos kultūrinės diplomatijos transformacijos, atminties ir tapatybės problemos frankofoniškoje literatūroje, atskleidžiamos Michel Houellebecq, Négar Djavadi ir 2022 metų Nobelio literatūros premijos laureatės Annie Ernaux kūrybos paslaptys.

Bendradarbiaudamas su Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministerija, Kauno m. savivaldybe, Kanados ambasados biuru Lietuvoje, Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Rumunijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų institutu Lietuvoje ir Frankofoniškųjų universitetų agentūra (AUF), VDU Frankofonijos šalių centras kviečia į nuotolinę kultūrinio pažinimo kelionę, kurioje bus galima sužinoti įdomiausių dalykų apie prancūzų kiną, filosofiją, teatrą, frankofoniškųjų šalių literatūrą, kultūros diplomatiją ir kt. Centro organizuojamą kultūrinių renginių programą kovo pabaigoje uždarys Kanados kino filmas „Bootlegger“ (2021, rež. Caroline Monnet), atskleidžiantis šių dienų Kanados kinematografijos temines ir stilistines paieškas, ir menininkės Loretos Roževičiūtės-Elksnės stereogramų paroda „Mažasis Princas: tikri dalykai akimis nematomi“.

Kiekvienas renginys žada daug naujų idėjų ir kviečia leistis į frankofoniškųjų šalių, jų kultūros ir politikos pažinimo kelionę. Švęskime kartu Frankofonijos įvairovę!

Norinčius dalyvauti nuotoliniuose Frankofonijos mėnesio renginiuose kviečiame susipažinti su žemiau pateikta renginių programa ir registruotis el. pašto adresu: giedre.pranaityte@vdu.lt.

Komentarai

Emilija

Kaip visada, įdomūs renginiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus