Forume aptars V. Zelenskio „Taikos formulės“ įgyvendinimo perspektyvas

1181

Vasario 24 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU), organizuojamas tarptautinis forumas „Prezidento Volodymyro Zelenskio taikos formulė: bendri Ukrainos ir Lietuvos veiksmai siekiant ilgalaikės taikos“. Forumą pasveikins Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, apie energetinį saugumą ir žmogaus teises bei teisingumo atkūrimą diskutuos Lietuvos ir Ukrainos aukščiausio lygio politikai, ekspertai ir mokslininkai.

Taps platforma strateginiams veiksmams suderinti

Pagrindinis forumo tikslas – diskutuoti apie praktinį demokratinės bendruomenės įsitraukimą, remiant Ukrainos pastangas ir Ukrainos prezidento pasiūlytą „Taikos formulę“ užtikrinant ilgalaikę taiką Europoje ir pasaulyje.

V. Zelenskio pasiūlyta „Taikos formulė“ diskutuojama tarptautiniu lygiu, įskaitant Europos Sąjungos, Jungtinių tautų daugiašalius formatus. Didelis dėmesys „Taikos formulei“ bus taip pat skiriamas ir tarptautiniame aukšto lygio susitikime, kurį inicijuoja Ukraina, siekdama pradėti jos įgyvendinimą. Tad Kaune vyksiantis forumas bus papildoma platforma tolesniems bendriems „Taikos formulės“ įgyvendinimo žingsniams aptarti.

Diskutuos apie energetiką ir teisingumą

Forume vyksiančiose diskusijose politikai, diplomatai, teisininkai ir mokslininkai spręs Ukrainos energetikos sektoriaus iššūkius ir ieškos būdų, kaip užtikrinti Rusijos atskaitomybę už karo ir žmogaus teisių nusikaltimus.

Diskusijoje „Energetinė nepriklausomybė ir žalioji Europos Sąjungos ateitis: kokį pokytį atneštų sėkmingas Ukrainos energetikos sektoriaus atkūrimas po karo?“ bus siekiama aptarti Europos Sąjungos ir Lietuvos pamokas, išmoktas atsigavus po energetinės krizės ir sumažinus priklausomybę nuo Rusijos energetinių išteklių. Bus diskutuojama, kokią vietą Ukraina galėtų užimti naujajame Europos energetikos žemėlapyje.

Antroje diskusijoje „Teisingumo atkūrimas kaip valstybės agresorės atsakomybės užtikrinimo ir atgrasymo nuo tolesnių nusikaltimų planas“ ekspertai aptars Rusijos atsakomybės užtikrinimo priemones ir būdus, įskaitant Specialiojo tribunolo dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą įsteigimą ir tarptautinį žalos, patirtos dėl neteisėtų Rusijos veiksmų Ukrainoje, kompensavimo mechanizmą. Taip pat bus sprendžiama, kaip užkirsti kelią kitų totalitarinių režimų nebaudžiamumui už panašius karo nusikaltimus.

Forumas vyks anglų kalba. Forumo tiesioginė transliacija VDU Youtube kanale nuorodoje.

Forumo programa.

Registracija į forumą sustabdyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus