Ceremonijoje – Tolerancijos žmogaus ir Leonido Donskio premijos

1105

Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ kviečia dalyvauti  2017 metų Tolerancijos žmogaus ir Leonido Donskio premijos įteikimo iškilmingoje ceremonijoje, kuri įvyks 2018 m. vasario 25 d., sekmadienį, 15 val. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Tolerancijos žmogumi gali būti skelbiamas asmuo, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu arba atviru žodžiu stojęs prieš ksenofobijos ir antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakęs prieš radikalizmo apraiškas bei prietarus politiniame – visuomeniniame Lietuvos gyvenime. Nominaciją savo vardu skelbia Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdyba, atsižvelgdama į visuomeninės ekspertų komisijos siūlymus.

Leonido Donskio premija, kuri šiemet skelbiama pirmąkart, teikiama už ilgametes pastangas stiprinti pilietinį sąmoningumą, pakantą ir toleranciją, taip pat už žmogaus teisių gynimą, dialogo mezgimą ir palaikymą tarp skirtingai mąstančių, už pamokas ir pastangas kalbėti be pykčio ir šališkumo, už kitokios nuomonės išklausymą ir jos gerbimą, už nuolatinį priminimą, jog lavinimasis ir apšvieta yra nuolat mus lydintys reiškiniai, stiprinantys abipusį supratimą ir empatiją.

Leonido Donskio vardo premija skiriama Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos ir L. Donskio našlės Jolantos Donskienės sprendimu, svarstant ir gautas visuomeninių ekspertų rekomendacijas.

2017 m. Tolerancijos žmogumi valdybos sprendimu tapo rašytojas Marius Ivaškevičius.

Pirmoji Leonido Donskio premija valdybos ir J. Donskienės sprendimu skirta istorikui profesoriui Sauliui Sužiedėliui.

Tolerancijos žmogaus titulo laureatai:

2001 Tomas Šernas
2002 Irena Veisaitė
2003 Algimantas Čekuolis
2004 Saulius Beržinis
2005 Arūnas Peškaitis
2006 Robertas Povilaitis
2007 Jurga Šeduikytė
2008 Mykolas Drunga
2009 Tomas Venclova
2010 Andrius Navickas
2011 Daiva Čepauskaitė
2012 Sigitas Parulskis
2013 Andrius Mamontovas
2014 Donatas Puslys
2015 Valdas Balčiūnas
2016 Vanda Juknaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.