Baigėsi penktasis projekto „Kelrodė žvaigždė“ sezonas

347

Birželio mėnesį Vytauto Didžiojo universitete (VDU) pasibaigė jau penktąjį sezoną skaičiuojantis savanorystės-mentorystės projektas „Kelrodė žvaigždė“, paremtas individualia, ilgalaike mokinio ir savanorio draugyste. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su VDU „Atžalyno“ progimnazija bei VDU Ugnės Karvelis gimnazija. Šio unikalaus projekto tikslas – skatinti studentus tapti savanoriais ir padėti 3–6 klasių moksleiviams, kurie susiduria su sunkumais mokantis ir jiems reikia suteikti pagalbą, palaikymą ir motyvaciją.

Į penktojo projekto sezono uždarymo renginį VDU Botanikos sode susirinko gausus būrys projekte dalyvavusių mentorių, mokytojų, mokinių bei jų tėvų. Kreipdamasis į susirinkusiuosius, VDU Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius pabrėžė projekto „Kelrodė žvaigždė“ prasmę: „Bendradarbiavimo sutartys, kurias turime pasirašę su VDU Ugnės Karvelis gimnazija ir VDU „Atžalyno“ progimnazija, yra ne butaforinės, ne formalios, o išties veikiančios ir atsiperkančios – kartu vystome veiklas, kurios yra labai prasmingos ir reikalingos socialine prasme. Visi vaikai yra ypatingi – negalime jų skirstyti į „blogus“ ar „gerus“, nes kiekvieno vaiko gabumas pasireiškia vis kitur, nebūtinai tik geruose pažymiuose. Šio projekto toks ir tikslas – po dideliu VDU stogu suburti visus, ne tik gabius moksluose, bet ir turinčius kitokių gabumų.“

Kaip ir kasmet, šiemet projekte dalyvavę VDU studentai-mentoriai savo laiką skyrė moksleiviams, patiriantiems mokymosi sunkumų ar turintiems silpną mokymosi motyvaciją. Savanoriai studentai su moksleiviais kiekvieną savaitę praleisdavo bent po 2 valandas, kartu ruošė namų darbus, turiningai ir aktyviai leido laisvalaikį: lankėsi botanikos sode, kino teatre žiūrėjo filmus, lankėsi įvairiuose muziejuose bei parodose ar kitaip prasmingai leido laiką kartu.

Projekto „Kelrodės žvaigždės“ sezono uždarymo renginio metu mokiniai kartu su savo tėvais, mokytojais ir mentoriais dalyvavo ir VDU Botanikos sodo edukacijoje „Eksperimentuodami mokomės“, atliko įvairius eksperimentus ir taip prisilietė prie chemijos mokslo.

Projekto koordinatorė ir VDU Karjeros centro duomenų specialistė Dovilė Imbrasaitė uždarymo renginio metu akcentavo projekto svarbą ir išreiškė viltį, kad „Kelrodė žvaigždė“ dar daugelį sezonų suves mentorius ir mokinius: „Džiugu, kad šiais projekto „Kelrodė žvaigždė“ metais net 12 studentų ir moksleivių porų viso projekto metu mezgė tarpusavio ryšį, lankėsi įvairiose kultūrinėse vietose ir stengėsi tobulinti bendravimo kompetencijas. Matau didelę šio projekto naudą tiek savanoriaujantiems studentams, tiek projekte dalyvaujantiems moksleiviams, tiek pačiam universitetui. Todėl tikiuosi, kad „Kelrodės žvaigždės“ projektą galėsime tęsti ateityje ir šį projektą išbandys dar daugiau žmonių.“

Projekte dalyvavusių mokyklų atstovai džiaugiasi, jog moksleivių pokyčiai yra matomi ir teigiami. Pastebima auganti mokinių drąsa užmezgant naujus ryšius. „Labai smagu, kad moksleiviai turi galimybę dalyvauti šiame projekte ir bendrauti su studentais – tuo pačiu geriau pažindami ir save, atrasdami daugiau galimybių, dalyvaudami įvairiose veiklose. Dalyvavimas „Kelrodėje žvaigždėje“ mokiniams padeda įveikti įvairius bendravimo barjerus – ypač tiems, kurie yra uždaresni, nedrąsūs. Štai vienam moksleiviui projekto pradžioje tikrai buvo sudėtingiau bendrauti, tuo pačiu ir studentei nebuvo lengva, tad labai smagu, kad projekto eigoje jiems pavyko atrasti ryšį, bendrą kalbą, ir bendravimas ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais tapo daug lengvesnis“, – pasakoja VDU Ugnės Karvelis gimnazijos socialinė pedagogė Eglė Jakštienė.

Pasibaigus penktajam projekto „Kelrodė žvaigždė“ sezonui, numatyti aptarimai su mokiniais, mentoriais, mokytojais ir kitomis institucijomis, vykdančiomis šį projektą, siekiant projektą tobulinti ir kitą sezoną grįžti su dar geresne patirtimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus