Švenčiausiosios Mergelės Marijos apsireiškimo Šiluvoje fenomeno vaidmuo tikinčiųjų evangelizacijai (Teologija 02 H)

• VardasSimas
  • PavardėMaksvytis
  • Vadovasprof. dr. Vytautas Steponas Vaičiūnas
  • Data2015-06-30
  • KryptisTeologija

Anotacija

Disertacijoje pateikiama Marijos apsireiškimų samprata, palyginti su dieviškuoju Apreiškimu, atskleidžiamas Marijos apsireiškimo teorinis pagrindimas. Darbe siekta pažvelgti, kaip yra priimamas Šiluvos Švč. M. Marijos apsireiškimo įvykis, kaip skleidžiama jo žinia, pamėginta atpažinti, kokie piligrimai vyksta į Šiluvą ir ko ten ieško, kokių Dievo malonių patiria ir ką jiems reiškia pabūti Šiluvoje. Disertacijoje domimasi ne vien šiai piligrimystei atsirasti sudaromomis prielaidomis ir aplinkybėmis, bet ir keliaujančiųjų telkimosi mechanizmu. Susipažinta su piligrimais ir jų įspūdžiais apsilankius Marijos apsireiškimo vietoje, kurioje atsiskleidžia bendra Lietuvos tikinčiųjų nuotaika, labiau pažintas piligrimų pasaulis. Teorinis ir praktinis tyrimas leido pagrįsti Švč. M. Marijos apsireiškimo reikšmę sielovadai, parodė, kad piligrimus maldingai keliauti į Šiluvą paskatindavo pamatytas ar kitų paliudytas stebuklas – atsivertimas, išgijimas nuo sielos ir kūno negalių. Apklausos padėjo atskleisti įvairaus amžiaus tikinčiųjų nuomonę apie dalyvavimą Šiluvos atlaidų savaitėje ir apsilankymą Švč. M. Marijos apsireiškimo vietoje. Tyrimo rezultatai pagrindė respondentų giluminį supratimą apie Šiluvos Švč. M. Marijos apsireiškimą, poveikį jų asmeniniam gyvenimui, pamaldumui stiprinti ir kt. Pažangus tinklaveikos tyrimo metodas leido geriau suvokti vykstančių į Šiluvą organizacijų, bendruomenių bei grupių tarpusavio sąlytį bei ryšį su sava parapija, kuris padeda plėtoti piligrimystę į Šiluvos Šilinės atlaidus ir iš kurio matyti, kaip dalijamasi žinia, informacija bei patirtimi tinkliniu principu vyskupijų ir Lietuvos lygmenimis. Šios daktaro disertacijos išvados leidžia teigti, kad Švenčiausiosios Mergelės Marijos apsireiškimo Šiluvoje įvykio sklaida gali būti pritaikyta ir sėkmingai vystoma evangelizacijoje, skatinant pamaldumą Dievo Motinai.

Išsamiau