Mados dizainas (priėmimas nevykdomas)

STUDIJŲ REZULTATAI

Baigę studijas absolventai gebės:
1. Panaudoti meno istorijos ir teorijos bei kultūrologines žinias kūrybinio mados sektoriaus ir tekstilės/aprangos pramonės analizėje, suvokiant sąsajas tarp dizaino istorijos ir socialinių bei kultūrinių veiksnių.
2. Atpažinti ir vertinti aktualius mados dizaino dėsnius bei panaudoti juos savo kūrybiniams darbams minėtame kontekste.
3. Technologiškai ir metodiškai įvaldyti visas mados dizaino praktikas: produkto (drabužio) projektavimo, įgyvendinimo ir pristatymo.
4. Demonstruoti kompleksinį kūno sandaros ir drabužio motyvų, formų, siluetų, medžiagiškumo bei koloristikos suvokimą ir šių žinių taikymą praktikoje.
5. Spręsti mados dizaino praktikos problemas taikant kūrybinio mąstymo, vaizduotės plėtros ir inovatyvumo principus.
6. Kurti individualius ir grupinius projektus ir juos praktiškai įgyvendinti mados dizaino, tekstilės ir aprangos pramonės įmonėse.
7. Savarankiškai planuoti laiką, disciplinuotai ir metodiškai siekti užsibrėžtų tikslų, laikytis asmeninės ir darbo etikos, išmanyti bendravimo su klientu ir užsakovu ypatumus, gebėti prisitaikyti prie nuolatinių ir paprastai nenuspėjamų pokyčių, kuriuos lemia žinių ir technologijų pažanga mados dizainerio profesinėje srityje.

TARPTAUTINIŲ MAINŲ GALIMYBĖS

Sudarytos sąlygos pagal Erasmus studijų mainų programą semestrui išvykti į UCLan (University of Central Lancashire) ar kitas užsienio mokyklas.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Mados dizaino bakalauro studijų programą absolventai galės:
tęsti studijas menų (mados dizaino) ir kitų sričių antros pakopos (magistrantūros) studijos Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose;
dirbti su mados dizainu susijusiose įmonėse, tekstilės ir aprangos pramonės įmonėse Lietuvoje ir užsienyje;
kurti nuosavą mados industrijos verslą, savo prekės ženklą, kurti papildomas darbo vietas smulkaus verslo sektoriuje;
dirbti stilistu, mados konsultantu ir mados analitiku; dalyvauti mados festivaliuose ir parodose su unikaliomis kolekcijomis;
dalyvauti konkursuose bei kurti proginius kostiumus ir kolekcijas teatrams, mados namams. Galimos darbo vietos: mados dizaino ir aprangos įmonės, pramogų industrija (kino, televizijos laidose ir projektuose, fotosesijose), aukštosios kultūros institucijose (teatruose, muziejuose ir kt.), nuosavame versle, dirbant su privačiais užsakovais drabužių dizaineriais ar stilistais.

PRAKTIKOS APIBŪDINIMAS

Studijų eigoje studentai įgys įvairiapusės praktinės patirties. Programoje numatyti pasirengimai konkursams ir dalyvavimas juose bei 4-ių mėnesių praktika aprangos įmonėje, sukuriant ir įgyvendinant konkretų produktą.

BAIGIAMASIS DARBAS

Studijos baigiamos baigiamuoju bakalauro darbu raštu bei išsamaus portfolio (kūrybinio aplanko) parengimu.