Liudas Mažylis

Garbės profesorius / Honorary Professor (Suteiktas vardas 2018-02-15)

Liudas Mažylis yra mokslininkas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas, 2017-ųjų kovo 29 d. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve suradęs nutarimo dėl Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės paskelbimo originalą.

1972 m. baigė Kauno 5-ąją vidurinę mokyklą, 1977 m. – Vilniaus universitetą. Chemijos mokslų daktaras, habilituotas daktaras vadybos ir administravimo srityje (2007), VDU profesorius.

L. Mažylis yra kilęs iš žinomos prieškario Kauno inteligentų šeimos. Prosenelis iš motinos pusės Jonas Bliūdžius – Marijampolės krašto knygnešys ir visuomenės veikėjas. Senelis iš tėvo pusės – tarpukario Lietuvos akušerijos sistemos kūrėjas Pranas Mažylis.

1977–1990 m., dirbdamas Kardiologijos institute, Liudas Mažylis paskelbė 15 straipsnių recenzuojamuose periodiniuose moksliniuose leidiniuose, vykdė naujų biologiškai aktyvių junginių paiešką. Jis taip pat yra šešių išradimų bendraautoris.

Nuo 1997 m. L. Mažylis dėsto VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete. Mokslininkas 2002 m. stažavosi Kembridžo universitete. Nuo 2000-ųjų ėjo docento pareigas, nuo 2008-ųjų – profesorius.

Jis yra paskelbęs 20 straipsnių recenzuojamuose periodiniuose moksliniuose leidiniuose Europos integracijos, savivaldos politikos ir administravimo temomis.

Liudas Mažylis taip pat užsiima politine veikla, nuo 1995 m. yra  Lietuvos krikščionių demokratų partijos (vėliau TS-LKD) narys, dalyvavo rinkimuose į LR Seimą 1996 ir 2000 metais.

Už 2017 m. Vokietijoje surastą nutarimo dėl Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės paskelbimo originalą jam buvo skirti įvairūs apdovanojimai, tarp jų – Lietuvos pažangos premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius, Stasio Lozoraičio žurnalistinė premija, Kauno miesto garbės piliečio vardas.

Garbės profesoriaus regalijos prof. Liudui Mažyliui buvo įteiktos 2018 m. vasario 15 dieną, VDU šventiniame renginyje, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, valstybingumo šimtmečiui ir 96-ajam universiteto gimtadieniui.

Prof. Liudo Mažylio kalba, pasakyta garbės profesoriaus regalijų įteikimo ceremonijos metu.