Gintautas Mažeikis

Socialiniai ir humanitariniai mokslai

Tematikos: Conditio humana – žmogaus būklės filosofinė, antropologinė, politinė analizė; Europos humanizmas: filosofinė diskusija; dialektikos istorija ir šiuolaikinė diskusija; kontinentinė kritinė teorija; Europos hermetinė ir okultinė tradicijos ir jų įtaka literatūrai, menui, politikai.

Gintautas Mažeikis yra vienas žymiausių ir įdomiausių Lietuvos filosofų, kultūros teoretikas, antropologas, Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas, profesorius.

Jo mokslinė veikla daugiausia skirta šiuolaikinių socialinės ir politinės filosofijos teorijų analizei, postmoderniai politinei antropologijai, propagandos ir simbolinio mąstymo tyrimams. Profesorius yra parengęs monografijų apie Renesanso pasaulėžiūrą ir kultūrą, filosofinę antropologiją, kompetencijų ugdymo sistemą per kooperuotas studijas ir t. t.

Filosofas taip pat aktyviai dalyvauja ir organizuoja pilietinius, meninius, antropologinius, religinius renginius, nuolat dalyvauja tarptautinėse mokslinėse konferencijose, projektuose, tyrimuose.