Vieša prof. dr. Dovilės Budrytės paskaita „Moraliniai materialumai: grobimai, nuosavybė ir istorinis teisingumas po Holokausto Lietuvoje“

V. Kavolio transdisciplininių tyrimų institutas kviečia į viešą prof. dr. Dovilės Budrytės paskaitą, kurioje bus pristatomas tyrimas apie Holokausto teisingumą. Šis tyrimas atliekamas kartu su dr. Neringa Klumbyte (Majamio Universitetas Ohajuje, Istorijos institutas) jau keletą metų. Tyrimo metu mokslininkės darė interviu su Lietuvos žydų bendruomenių nariais, politikais, ekspertais bei nagrinėjo JAV Holokausto muziejuje esančią medžiagą.
Renginio kalba – lietuvių k.
Data ir laikas – gegužės 14 d., trečiadienis, 16:00-17:00 val.
Vieta – V. Putvinskio g. 23, Kaunas, 310 auditorija.
Registracija į paskaitą. Likus kelioms dienoms iki paskaitos bus atsiųstas priminimas.
Lektorė – prof. Dovilė Budrytė, V. Kavolio institutas (Lietuva), Georgia Gwinnett koledžas (JAV).
Apie Dovilę Budrytę
Gimusi ir užaugusi Vilniuje, nuo 2007-ųjų metų dirba politologijos mokslų profesore Georgia Gwinnett koledže JAV. Taip pat yra Vytauto Didžiojo universiteto V. Kavolio instituto vyriausioji kviestinė tyrėja ir šiuo metu dirba EUROPAST projekte, Vilniaus universitete. Prof. Budrytė dažnai dalyvauja Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) laidose; yra LRT komentatorė. Domisi atminties politika, istoriniu teisingumu, nacionalizmu ir lyties studijomis. Mokslininkė išspausdinusi daug straipsnių įvairiomis temomis, susijusiomis su atminties politika ir žmogaus teisėmis Baltijos šalyse. Prof. Budrytė yra parašiusi vieną knygą bei redagavusi penkias knygas, tarp jų – Memory and Trauma in International Relations: Theories, Cases and Debates (drauge su Erica Resende) bei Engaging Difference: Teaching Humanities and Social Sciences in Multicultural Environments (su Scottu Boykinu). Šiais metais buvo išspausdinta redaguota knyga Defending Memory in Global Politics: Mnemonical In/security and Crisis (drauge su Erica Resende ir Douglas Beckeriu). 2015 m. D. Budrytė apdovanota už geriausią dėstymą Džordžijos valstijos aukštųjų mokyklų sistemoje. 2022-2024 m. buvo AABS (Association for the Advancement of Baltic Studies) prezidente. D. Budrytė buvo Atlantos lietuvių bendruomenės tarybos nare. Daugiau apie lektorę.
Daugiau informacijos apie renginį el. paštu vki@vdu.lt.
Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Renginys yra projekto „Vytauto Kavolio transdisciplininių socialinių ir humanitarinių mokslų instituto MTEP veiklų stiprinimas (SOCMTEP)“ veikla. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sutarties Nr. S-A-UEI-23-13 (2023-12-27). Finansavimo programa – „Universitetų ekscelencijos iniciatyva” (Nr. V-940).