Tarptautinis simpoziumas „Europos idėja“

VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28, Kaunas)

Lapkričio 25 dieną kviečiame dalyvauti tarptautiniame simpoziume „Europos idėja“. Simpoziumas vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje salėje (K. Daukanto g. 28, Kaunas).

Pilna programa ir registracija.

Simpoziumo tikslas yra permąstyti Europos idėją. Pastarų dešimtmečių geopolitiniai, kultūriniai ir mentaliniai pokyčiai verčia iš naujo klausti, ką gi turime omeny, kai sakome „Europa“.

1950 m. Schumanno deklaracija paskelbė: „Europa nebus sukurta nei per vieną kartą, nei pagal vieną planą. Ji bus pastatyta konkrečiais pasiekimais, kurie pirmiausia kurs de facto solidarumą.“ Europos Sąjunga gimė kaip projektas užtikrinti taikai ekonominio bendradarbiavimo priemonėmis. Per paskesnius septynerius dešimtmečius šis tikslas susidūrė su iššūkiais ir modifikavosi. Šiuo metu vykstantis karas Europoje ir už Europą prideda papildomos svarbos klausimams apie Europą, jos tapatybę, apimtį ir vaidmenį. Klausimai apie atsparumą, tvirtumą ir vertybes reikalauja skubių atsakymų.

Simpoziumas sukvies Europos intelektualus pabandyti atsakyti į jei ne visus, tai bent kai kuriuos iš šių klausimų.

Simpoziumą globoja JE Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Simpoziumą organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas.

Simpoziumas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.