Tarptautinis mokslinis simpoziumas: Religijos, lytys ir „genderizmas“

„Kempinski” viešbutis (Universiteto g. 14, Vilnius.)

VDU Socialinių tyrimų centro vykdomo Baltijos mokslinių tyrimų programos tarptautinio mokslinio projekto „Religija ir lyčių lygybė: Baltijos ir Šiaurės šalių visuomenių pokyčiai“ (ang. Religion and Gender Equality: Baltic and Nordic Developments (ReliGen) tyrėjai susirinks į tarptautinį simpoziumą „Religijos, lytys ir „genderizmas“: sąveikos, formuojančios lyčių lygybę“ ir aptars atliktus teorinius ir empirinius tyrimus.

Dvi dienas (spalio 6-7 d.) vyksiančiame tarptautiniame moksliniame simpoziume Vilniuje bus diskutuojama, kaip Baltijos šalių bei Norvegijos visuomenėse formuojama lyčių lygybė, koks yra religijos bei religinių organizacijų vaidmuo šiame procese.  Pasak projekto vadovės prof. dr. Mildos Ališauskienės, pastarąjį dešimtmetį daugelyje visuomenių stebime vykstančias diskusijas dėl lyčių ideologijų tarp įvairių veikėjų – valstybės, religinių bei kitų organizacijų. Diskusijose vyraujanti „anti-gender“ retorika, priešinimasis „genderizmui“ daro įtaką ir politiniams sprendimams bei kelia klausimų dėl lyčių lygybės principo kaip vieno iš tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimo. Simpoziumo metu bus analizuojama kokių religinių veikėjų bei organizacijų balsai girdimi šiose viešose diskusijose, koks yra religijos vaidmuo konstruojant viešą diskursą ir kokios yra religingų moterų lyčių lygybės sampratos bei kasdieninės praktikos Baltijos šalyse bei Norvegijoje.

Simpoziumo programa.

Finansavimas

Projektas „Religija ir lyčių lygybė: Baltijos ir Šiaurės šalių visuomenių pokyčiai“ gavo 734 375 eurų finansavimą iš Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos EEE finansinių fondų. Šio projekto tikslas yra ištirti religijos vaidmenį lyčių lygybės įgyvendinime ir atskleisti vidinius religinius bei tarpreliginius pokyčius, įvykusius stiprinant arba priešinantis lyčių lygybei Baltijos ir Šiaurės šalyse. Projekto sutarties su Lietuvos mokslo taryba Nr.: S-BMT-21-4 (LT08-2LMT-K-01-036).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.