Konferencija „Intelligent and Autonomous: Emergent Digital Technologies and the Challenges of Disinformation, Security and Regulation“

Nuotoliniu būdu

Kovo 12 d. nuo 9:15 val. vyks nuotolinė mokslinė konferencija „Intelligent and Autonomous: Emergent Digital Technologies and the Challenges of Disinformation, Security and Regulation“, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teisės fakultetas ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) Viešosios komunikacijos katedra.

Konferencija skirta aptarti augančiai visuomenės algoritmizacijai ir duomenizacijai, internetinių platformų socialinio ir politinio vaidmens augimui bei besiplečiančiam dirbtinio intelekto technologijų taikymui. Šios technologijos itin sparčiai keičia šiandienos visuomenes, tad daugiau nei 20-yje pranešimų, kuriuos skaitys mokslininkai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, JAV, Indijos, Graikijos, Estijos, Lenkijos, Belgijos, Portugalijos ir Kanados bus gilinamasi į tokius aspektus kaip valdysenos iššūkiai skaitmeniniame amžiuje, dirbtinio intelekto teisinis statusas, dezinformacijos grėsmės, technologijų įtaka tarpvalstybiniams konfliktams ir kt. Dalyviai bei klausytojai bus kviečiami diskutuoti aptariamais klausimais.

Konferencijos metu kviestinius pranešimus skaitys pasaulinio garso mokslininkai:

Andreas Hepp, Brėmeno universiteto (Vokietija) profesorius, viena ryškiausių mediatizacijos teorijos figūrų, skaitys pranešimą tema „Deep Mediatization: Automation, Datafication and the Re-figuration of Society“.

Eleonora Rosati, Stokholmo universiteto (Švedija) profesorė, viena svarbiausių šiandienos intelektinės nuosavybės teisės eksperčių, skaitys pranešimą tema „Copyright Protection Systems: Intelligent and Autonomous?“.

Daugiau informacijos ir registracija į renginį

Renginio Facebook puslapis.