JT spec. pranešėjo D. Pūro paskaita „Žmogaus teisės, sveikatos politika, emocinė sveikata ir gerovė – globalūs iššūkiai ir idėjų kova“

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus (S. Daukanto g. 25, Kaunas)

D. Pūras kaip Nepriklausomų ekspertų Koordinacinio komiteto pirmininkas skaito metinį pranešimą apie Specialiųjų pranešėjų veiklą JT Žmogaus teisių tarybai.

Vasario 18 d., antradienį, 15:00 val., Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25) viešą paskaitą skaitys Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas Dainius Pūras.

Vytauto Didžiojo universiteto Academia cum laude kviečia savo bendruomenės narius ir visus susidomėjusius į viešą profesoriaus paskaitą, kurios tema – „Žmogaus teisės, sveikatos politika, emocinė sveikata ir gerovė – globalūs iššūkiai ir idėjų kova“.

Pasaulyje vyksta idėjų ir jų skirtingo įgyvendinimo kasdieniame gyvenime kova. Ji paliečia visas visuomenės gyvenimo sritis, tarp jų ir sveikatos politiką. Pamatiniams žmogaus teisių ir laisvių principams, kuriems šiandien oponuoja nemažai įtakingų jėgų, kyla rimtų iššūkių. Prof. Dainius Pūras pasidalins 6 metų patirtimi ir apžvelgs svarbiausius idėjų ir praktikų mūšius žmogaus teisių, visuomenės sveikatos ir emocinės gerovės srityje.

Be kitų svarbių klausimų, prof. D. Pūras pristatys daugiausiai dėmesio pasaulyje susilaukusias jo ataskaitas Jungtinėms Tautoms apie psichikos sveikatą ir žmogaus teises besikeičiančiame pasaulyje.

Dainius Pūras yra vaikų ir paauglių psichiatras, Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į sveikatą, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius, Vilniaus universiteto profesorius. Jis buvo pirmasis Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas (1990-1992 m.). 1990-aisiais profesorius prisidėjo prie Vaiko raidos centro įkūrimo ir parengė šios naujais principais veikiančios įstaigos filosofiją bei nuostatus. Dainius Pūras taip pat yra buvęs Baltijos reabilitacijos asociacijos prezidentu, Bioetikos komiteto pirmininko pavaduotoju, Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininko pavaduotoju. 2000-2002 metais jis buvo Vilniaus universiteto dekanu. Iki 2013 m. pradžios D. Pūras buvo Globalios iniciatyvos psichiatrijoje valdybos pirmininku.

Kaip ekspertas, profesorius dažnai konsultuoja tarptautines organizacijas. 2007-2011 metais jis buvo Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto nariu, ne kartą konsultavo UNICEF ir kitas tarptautines organizacijas žmogaus teisių, vaikų teisių, psichikos sveikatos, neįgaliųjų teisių klausimais.

Vizito Indonezijoje metu – susitikimas su Vakarų Papua pilietinės visuomenės atstovais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.