10–oji tarptautinė A. Sacharovo konferencija „Švenčiame A. Sacharovo gyvenimą 1921–2021“

Vilniaus rotušė (Didžioji g. 31, Vilnius )

Gegužės 13 d., 9:30 val. Vilniaus rotušėje vyks 10-oji tarptautinė A. Sacharovo konferencija “Švenčiame A. Sacharovo gyvenimą 1921-2021”. Tai – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) A. Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centro organizuojamų Nobelio premijos laureato Andrejaus Sacharovo 100-mečio renginių programos dalis.

Ši vienos dienos konferencija, kurioje dalyvaus septyni žinomi tarptautiniai pranešėjai, sutelkta į 1975 m. Helsinkio susitarimus, kurie tapo Europoje bendradarbiavimo ir saugumo pagrindu, galiausiai paskatino Sovietų bloko suirimą ir laisvę Vidurio ir Rytų Europai bei kitoms buvusios SSRS respublikoms. Helsinkio susitarimai buvo pasirašyti tais pačiais metais, kai Nobelio taikos premija buvo įteikta Andrejui Sacharovui, kurio raštai ir įžvalgos atsispindėjo Helsinkio susitarimuose. Pranešėjai taip pat aptars disidentų grupių vaidmenį atveriant totalitarinę visuomenę Rytuose ir iššūkius, su kuriais šiandien susiduria Europa.

Registracija

Konferenciją taip pat bus galima stebėti tiesiogiai nuotoliniu būdu, paspaudus šią nuorodą (bus galima pasirinkti konferencijos kalbą: lietuvių, anglų, rusų).

Daugiau informacijos apie nemokamus renginius galite rasti „Reviving the Helsinki Spirit“ tinklalapyje (anglų kalba) arba „Facebook“ puslapyje „Andrejaus Sacharovo šimtmetis“ (lietuvių kalba).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.