Virtualus mobilumas aukštajame moksle (Edukologija 07 S)

• VardasEstela
  • PavardėDaukšienė
  • Vadovasprof. habil. dr. Margarita Teresevičienė
  • Data2013 12 16
  • KryptisEdukologija

Anotacija

Estelos Daukšienės disertacija “Virtualus mobilumas aukštajame moksle” rengta 2007 – 2013 metais Vytauto Didžiojo universitete, Socialinių mokslų fakultete, Edukologijos katedroje (socialiniai mokslai, edukologija – 07S). Mokslinis vadovas: prof. habil. dr. Margarita Teresevičienė, konsultantas – doc. dr. Airina Volungevičienė.

Aukštojo mokslo institucijos dar nėra pilnai pasirengę virtualaus mobilumo (toliau VM) įgyvendinimui – nėra priimti visuotinai suderintų sprendimai kaip institucija, studentai ir dėstytojai turėtų pasiruošti VM, neaišku, kokių kompetencijų reikia dėstytojams, siekiant efektyviai organizuoti VM bei kokias galima įgyti studijuojant VM būdu.

Siekiant konceptualizuoti VM fenomeną aukštajame moksle, išanalizuojant pagrindinius jo komponentus ir atskleidžiant jų tarpusavio sąsajas, darbe keliami šie pagrindiniai tyrimo klausimai – kaip virtualus mobilumas apibrėžiamas aukštajame moksle? Ar reikalingas VM aukštojo mokslo institucijoms ir kodėl? Kaip dėstytojai ir institucijos gali pasirengti ir įgyvendinti VM aukštojo mokslo institucijose?

Pirmojoje disertacinio darbo dalyje nagrinėjama VM sąvoka, aptariami VM ir panašių terminų skirtumai, atskleidžiami pagrindiniai VM fenomeno aukštajame moksle komponentai. Antroje dalyje detalizuojama empirinio tyrimo metodologiją. Trečiojoje – aptariami empirinių tyrimų rezultatai, patvirtinantys fenomeno kompleksiškumą, VM komponentų tarpusavio priklausomybę bei VM dimensijas, pagrindžiančias VM įgyvendinimą aukštajame moksle.

Išsamiau