Buvusių karių organizacijos ir jų vaidmuo Lietuvos vidaus politikoje 1923-1940 m. (Istorija 05 H)

• VardasAušra
  • PavardėJurevičiūtė
  • Vadovasdoc. dr. Sigitas Jegelevičius
  • Data2009-12-18
  • KryptisIstorija

Anotacija

Disertacijoje, remiantis archyviniais ir publikuotais šaltiniais, moksline literatūra siekta išanalizuoti buvusių karių organizacijų formavimosi ypatybes bei raidą 1923–1940 metais, atskleisti šio proceso bruožus ir parodyti jų vaidmenį Lietuvos vidaus politikoje. Darbe nagrinėjamos 7 buvusių karių organizacijos: Lietuvos karo invalidų Vyčių brolija, Lietuvos karo invalidų sąjunga, Atsargos karininkų sąjunga, Lietuvos kariuomenės savanorių sąjunga, VDU studentų atsargos karininkų korporacija „Ramovė“, Žydų karių, dalyvavusių Lietuvos nepriklausomybės atvadavime, sąjunga, Kariuomenės pirmūnų sąjunga. Disertacijoje analizuojama įstatyminė bazė reglamentavusi buvusių karių organizacijų veiklą; parodoma jų genezė ir evoliucija 1923–1940 m.; atskleidžiamas šių organizacijų charakteris, politinė orientacija ir vaidmuo šalies visuomeniniame ir politiniame gyvenime; supažindinama su buvusių karių organizacijų vienkartiniais ir periodiniais leidiniais; į mokslinę apyvartą įvedamos žinios apie asmenybes, atstovavusias kombatantų organizacijas ir turėjusias įtaką visuomenėje.

Išsamiau