Korporatyvinės reputacijos vertinimas aukštojo mokslo institucijose (Vadyba ir administravimas 03 S)

• VardasMiglė
  • PavardėŠontaitė
  • Vadovasprof. dr. Arvydas Bakanauskas
  • Data2011-10-07
  • KryptisVadyba ir administravimas

Anotacija

Aukštojo mokslo institucijų korporatyvinės reputacijos svarba nekelia abejonių, tačiau svarbu nustatyti, kokie veiksniai daro įtaką aukštojo mokslo institucijų korporatyvinei reputacijai ir kaip ją būtų galima kompleksiškai vertinti. Tyrimo tikslas – nustačius ir įvertinus aukštojo mokslo institucijų korporatyvinės reputacijos vertinimo veiksnius, sudaryti aukštojo mokslo institucijų korporatyvinės reputacijos vertinimo modelį. Disertacijos tyrimas apima mokslinės literatūros šaltinių analizę, apibendrinimą ir lyginimą, modeliavimo metodą, kokybinio ir kiekybinio tyrimo bei duomenų apdorojimo metodus.

Duomenims analizuoti taikomi daugiamačiai statistiniai metodai: aprašomoji statistika, patikimumo, faktorinė ir dispersinė analizės. Disertacijos pirmoje dalyje apibrėžiama korporatyvinės reputacijos reiškinio genezė, atliekama korporatyvinės reputacijos sampratos analizė ir išskiriama požiūrių tipologija, analizuojama korporatyvinės reputacijos reikšmė organizacijai ir vaidmuo aukštojo mokslo institucijose. Antroje dalyje apibrėžiama korporatyvinės reputacijos vertinimo svarba organizacijai, išskiriamos suinteresuotos grupės, atliekama korporatyvinės reputacijos vertinimo metodikų lyginamoji analizė. Trečioje dalyje parengiama korporatyvinės reputacijos vertinimo aukštojo mokslo institucijose tyrimo metodika. Ketvirtoje dalyje pristatomi korporatyvinės reputacijos vertinimo aukštojo mokslo institucijose tyrimo rezultatai.

Remiantis gautais rezultatais, pagrindžiamas aukštojo mokslo institucijų korporatyvinės reputacijos vertinimo modelis bei apibrėžiamas modelio vadybinis pritaikymas.

Išsamiau