Please use this identifier to cite or link to this item:https://hdl.handle.net/20.500.12259/47890
Type of publication: research article
Type of publication (PDB): Straipsnis recenzuojamoje Lietuvos konferencijos medžiagoje / Article in peer-reviewed Lithuanian conference proceedings (P1f)
Field of Science: Ekonomika / Economics (S004)
Author(s): Didžgalvytė, Monika
Title: Relationship between migration and quality of life
Other Title: Migracijos ir gyvenimo kokybės ryšys
Is part of: Lietuvos aukštųjų mokyklų vadybos ir ekonomikos jaunųjų mokslininkų konferencijų darbai. Europos Sąjungos ūkio procesai ir tendencijos : 15-oji respublikinė doktorantų ir magistrantų mokslinė konferencija, Kaunas, 2012 m. gegužės 4 d. Kaunas : Vytauto Didžiojo universitetas, 15 (2012)
Extent: p. 29-34
Date: 2012
Keywords: Migracija;Gyvenimo kokybė;Ryšys
Abstract: Šio straipsnio tikslas – pateikti mokslinių tyrimų apžvalgą apie migracijos ir gyvenimo kokybės ryšį. Daugelis žmonių migruoja ieškodami geresnio gyvenimo, kurį dažnai visų pirma supranta ekonominiu požiūriu. Tai ypač aktualu, kuomet atsižvelgiama į laiko tarpą, kurį imigrantas gyvena svečioje šalyje. Kuo ilgiau imigrantas gyvena priimančioje šalyje, tuo labiau silpsta ekonominiai motyvai, ir vis didesnis dėmesys skiriamas gyvenimo kokybei. Gyvenimo kokybės vaidmuo migrantų spredimų priėmimo procese tapo vis akivaizdesnis, kuomet teoretikai pradėjo gilintis į žmonių motyvaciją migruoti. Tačiau bendras ekonominių veiksnių reikšmingumas migrantų sprendimo priėmimo procese yra vis dar svarbi diskusijų tema. Taigi, šiame straipsnyje nagrinėjama mokslinė literatūra atkreipė dėmesį, kad yra daugybė sprendimą migruoti įtakojančių veiksnių, kurie gali būti ne tik tradicinės ekonominės priežastys, bet ir tos, kurios susijusios su gyvenimo kokybės klausimais. Tačiau teigiama, kad ekonominiai veiksniai vis dar vaidina svarbiausią vaidmenį, atsižvelgiant į asmens sprendimą emigruoti. Be to, net ir tais atvejais, kuomet žmonės migruoja pirmiausia dėl neekonominių priežasčių, migracijos procese paprastai dalyvauja ir ekonominė nauda. Todėl panašu, kad gyvenimo kokybės veiksniai ir grynai ekonominiai veiksniai (gyvenimo lygis) turi būti nagrinėjami sugretinant, atsižvelgiant į sudėtingą sprendimą migruoti
Internet: https://hdl.handle.net/20.500.12259/47890
Affiliation(s): Ekonomikos katedra
Vytauto Didžiojo universitetas
Appears in Collections:Universiteto mokslo publikacijos / University Research Publications

Show full item record
Export via OAI-PMH Interface in XML Formats
Export to Other Non-XML Formats


CORE Recommender

Page view(s)

80
checked on Jun 6, 2021

Download(s)

8
checked on Jun 6, 2021

Google ScholarTM

Check


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.