Please use this identifier to cite or link to this item:https://hdl.handle.net/20.500.12259/30846
Type of publication: Straipsnis / Article
Title: How can social workers improve the developmental opportunities of children in families with substantial liabilities?
Other Title: Kaip socialinis darbuotojas galėtų pagerinti rizikos šeimose augančių vaikų vystymosi galimybes?
Is part of: Socialinis darbas. Patirtis ir metodai, 2012, nr. 10(2), p. 9-25
Date: 2012
Abstract: The developmental opportunities of children growing up in highly troubled families are limited for a wide variety of reasons. The liabilities of parents – resulting from, for example, poverty, psychological or physical disorders, or their own biographical issues – can easily lead to serious problems for the children. The question for social workers is the following: in what ways can social work prevent such an outcome or influence it in a positive way?
Ribotas vaikų, augančių rizikos šeimose, vystymosi galimybes lemia įvairios priežastys. Tėvų įsipareigojimams įtaką daro tokie veiksniai kaip skurdas, fizinė ar psichinė negalia ir sutrikimai, pačių vaikų gyvenimo patirtys – visa tai gali sąlygoti rimtas vaikų problemas. Todėl socialiniame darbe keliami tokie klausimai: kokiais būdais socialinis darbuotojas gali užkirsti kelią tokiai grėsmei, kokios prevencijos jis turėtų imtis, kokios yra pagalbos šeimai galimybės?Straipsnyje pristatomi trys galimi intervencijos tipai:1. Intervencija, kuri yra nukreipta į šeimos gyvenimo ir vystymosi sąlygas, kai siekiama pakeisti jas, tėvų naudojamą auklėjimo stilių ar organizacinę šeimos struktūrą.2. Intervencija, kuri skatina vaikų kontaktus už biologinės šeimos ribų, siekiant kurti ir vystyti socializacijos tinklus. Taip kompensuojama tėvų socializacijos funkcija, kai jie nepajėgia patys jos atlikti.3. Intervencijos, kurios yra nukreiptos į trumpalaikių ar ilgalaikių globėjų paiešką.Zygeno (Siegen) universitete, Vokietijoje, yra vykdomas projektas, kuriuo siekiama atskleisti santykį tarp rizikos šeimų tėvų turimų įgūdžių, vykdomų įsipareigojimų ir tėvų gyvenimiškos patirties bei jų įtakos vaikų auginimui. Pagrindinis šio tyrimo tikslas yra išsiaiškinti, kaip vaikai įveikia stresą, kylantį namų ir mokymosi aplinkose. Jie traktuojami kaip veikėjai ar subjektai, kurių raidą turi palaikyti profesionalios socialinės paslaugos. Toliau keliami klausimai: ko reikia vaikui, kad jis galėtų sveikai augti ir vystytis, kaip socialinis darbuotojas gali prisidėti prie to, kad vaikas galėtų optimaliai vystytis? Universitete įgyvendinami atsparumo ir biografiniai tyrimai gali būti naudingi plėtojant socialinio darbo programas.
Internet: https://eltalpykla.vdu.lt/1/30846
https://hdl.handle.net/20.500.12259/30846
Appears in Collections:Socialinis darbas. Patirtis ir metodai / Social Work. Experience and Methods 2012, nr. 10 (2)

Files in This Item:
Show full item record
Export via OAI-PMH Interface in XML Formats
Export to Other Non-XML Formats


CORE Recommender

Page view(s)

26
checked on Jun 6, 2021

Download(s)

50
checked on Jun 6, 2021

Google ScholarTM

Check


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.