Please use this identifier to cite or link to this item:https://hdl.handle.net/20.500.12259/129051
Type of publication: journal article
Author(s): Purnomo, Eko Nurhaji;Supriyanto, Achmad;Mustiningsih;Dami, Zummy Anselmus
Title: The effectiveness of principal leadership styles in crisis management
Other Title: Vadovavimo lyderystės stilių efektyvumas valdant krizes
Is part of: Pedagogika, 2021, t. 141, nr. 1, p. 5-25
Date: 2021
Keywords: Charismatic leadership;Entrepreneurial leadership;Transformative leadership;Transactional leadership and crisis management;Charizmatiška lyderystė;Verslumo lyderystė;Transformuojanti lyderystė;Transakcinė lyderystė ir krizių valdymas
Abstract: The research aimed to explore the types of effective principal leadership styles in crisis management at school. Data analysis using structural equation modeling. The results showed that transformational leadership had a strong positive effect on crisis management, charismatic leadership and transactional leadership had a positive but weak effect on crisis management. In contrast, entrepreneurial leadership had a negative but weak effect on crisis management.
Tyrimo tikslas – ištirti pagrindinio krizių valdymo mokykloje efektyvaus vadovavimo lyderystės stilius. Šiame straipsnyje analizuojami klausimai: 1) ar yra statistiškai reikšmingas ryšys tarp charizmatiško vadovavimo ir krizių valdymo; 2) ar yra statistiškai reikšmingas ryšys tarp verslumo lyderystės ir krizių valdymo; 3) ar yra statistiškai reikšmingas ryšys tarp transformuojančios lyderystės ir krizių valdymo; 4) ar yra statistiškai reikšmingas ryšys tarp transakcinės lyderystės ir krizių valdymo; 5) kuris vadovavimo stilius pasižymi stipriausiais santykiais valdant krizę. Tikrinamas charizmatiškas, verslus, transformuojantis ir transakcinis lyderystės stilius. Šiame tyrime dalyvavo Indonezijos Malango Tursinos Islamo internatinės mokyklos mokytojai ir administracijos atstovai. Tyrimo imtis buvo atrinkta naudojant sistemingą atsitiktinę atranką, ją sudarė 100 mokytojų ir 325 mokymo administracijos atstovai. Duomenims rinkti buvo naudojama anketinė apklausa raštu, kur buvo pateikti standartizuoti klausimai. Duomenų analizė atlikta naudojant struktūrinių lygčių modeliavimą. Veiksmingiausi pagrindinio vadovavimo stiliaus kintamieji valdant krizę buvo apskaičiuoti naudojant „Smart PLS-SEM-3.0“. Šio tyrimo išvados parodė, kad transformuojanti lyderystė turėjo stiprų teigiamą poveikį krizių valdymui, kai F2 vertė buvo 0,466, charizmatiška lyderystė ir transakcinė lyderystė turėjo teigiamą, bet silpną poveikį krizių valdymui, kai F2 vertė buvo 0,031 ir 0,215. Priešingai, verslumo lyderystė krizių valdymui turėjo neigiamą, bet silpną poveikį, kai F2 reikšmė buvo -0,021.
Internet: https://doi.org/10.15823/p.2021.141.1
https://hdl.handle.net/20.500.12259/129051
Appears in Collections:Pedagogika / Pedagogy 2021 t. 141, nr. 1

Files in This Item:
Show full item record
Export via OAI-PMH Interface in XML Formats
Export to Other Non-XML Formats


CORE Recommender

Page view(s)

64
checked on Jun 6, 2021

Download(s)

74
checked on Jun 6, 2021

Google ScholarTM

Check


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.