Please use this identifier to cite or link to this item:https://hdl.handle.net/20.500.12259/129045
Type of publication: journal article
Author(s): Stárek, Lukáš
Title: Code of Ethics as a professional tool in the work of personal assistants
Other Title: Etikos kodeksas kaip asmeninio asistento profesinis įrankis
Is part of: Socialinis darbas. Patirtis ir metodai, 2020, nr. 26(2), p. 89-115
Date: 2020
Keywords: Ethical dilemma;Code of ethics;Ethics;Personal assistance;Professional profile;Etinė dilema;Etikos kodeksas;Etika;Asmeninis asistentas;Profesinis profilis
Abstract: In their almost daily routine, personal assistants face particular ethical questions. Their awareness, search for answers and consideration of the questions in general require due diligence and time. The main purpose of the text is to investigate the extent familiarity with a code of ethics influences social service workers, especially personal assistants. What is the applicability of a code of ethics when dealing with ethical dilemmas in relation to doing this job? Furthermore, we will investigate these assistants’ familiarity with a code of ethics.
Socialinis darbas yra susijęs su vertybėmis, kurias numato profesinis vaidmuo. Etinės socialinio darbo dimensijos kinta vystantis visuomenei. Straipsnyje analizuojami asmeninių padėjėjų, kurie atlieka šį profesinį vaidmenį, turėdami ne tik specifinių žinių ir įgūdžių, bet ir savo asmenybes, kurios turėtų sąveikauti su etiniais atitinkamos profesijos aspektais, nuostatos. Socialinių paslaugų teikėjai, teikdami asmeninę pagalbą, atlieka svarbias užduotis, susijusias su asmens priežiūros kokybe. Asmeninės pagalbos vartotojas gali būti bet kuris pilietis, turintis įvairių trūkumų, pasiryžęs savo pastangomis pasiekti maksimalų savarankiškumą. Dėl šios priežasties svarbu aptarti asmeninių asistentų atsakomybę už kokybišką asmens priežiūros paslaugų teikimą, vėliau – jų profesinį požiūrį ir vertybes, kurie glaudžiai susiję su etišku asmeninio asistento profesiniu elgesiu. Šiame straipsnyje pateikiami kiekybinio tyrimo rezultatai, kurie atskleidžia etikos kodekso taikymą asmeninio asistento praktikoje. Tyrimas atskleidžia, kad nors etikos kodeksas yra neatsiejama socialinio darbo dalis, asmeninio asistento praktikoje ji taikoma paviršutiniškai. Remiantis tyrimo rezultatais rekomenduojama atsižvelgti į darbuotojų profesinį pobūdį, kai jie yra ne tik socialiniai ar socialinių paslaugų darbuotojai, bet ir kai tampa šios srities ekspertais. Socialinio darbo užduotis – pripažinti praktinių klausimų sudėtingumą ne tik sąveikoje su paslaugų vartotoju, bet ir darbuotojų kultūrinės bei socialinės įvairovės kontekste.
Internet: https://doi.org/10.7220/2029-5820.26.2.5
https://hdl.handle.net/20.500.12259/129045
Appears in Collections:Socialinis darbas. Patirtis ir metodai / Social Work. Experience and Methods 2020, nr. 26 (2)

Files in This Item:
Show full item record
Export via OAI-PMH Interface in XML Formats
Export to Other Non-XML Formats


CORE Recommender

Page view(s)

22
checked on Jun 6, 2021

Download(s)

12
checked on Jun 6, 2021

Google ScholarTM

Check


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.