Visos naujienos

VDU atkūrimo 35-mečio proga – tarptautinis forumas

„Gyvename nuolatinių pokyčių eroje: keičiasi technologijos, keičiasi visuomenė, keičiasi ir pati universiteto idėja. Nors gyvename nenuspėjamomis sąlygomis, nuolat išgyvename krizes, kurioms spręsti reikalingas tarpdiscipliniškumas, platus išsilavinimas, tačiau vyrauja įsitikinimas, kad klestėjimą ar bent jau ekonominį saugumą užtikrina tik siauros vienos srities studijos. Ką turėtų daryti universitetai: tenkinti trumpalaikius visuomenės poreikius ar tapti vedliais, padedančiais pasiekti pilnavertišką, toliaregišką pažangą?“, – klausia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis, pristatydamas balandžio 26 d. vyksiantį tarptautinį akademinį forumą „Universiteto idėjos transformacija: koks vaidmuo tenka Artes liberales studijoms?“.

Kviečiame į prof. dr. Sauliaus Pivoro monografijos pristatymą

Maloniai kviečiame į Sauliaus Pivoro monografijos „Lietuva Švedijos Baltijos politikoje 1917-1991 m.: nuo pripažinimo iki jo atnaujinimo“ pristatymą. Renginys vyks balandžio 24 d. 11 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas). Dalyvaus monografijos autorius  prof. S. Pivoras, prof. dr. Jonas Vaičenonis, doc. dr. Giedrius Janauskas, doc. dr. Sima Rakutienė.

EST kviečia į metodologinius mokymus

Europos socialinį tyrimą (EST) įgyvendinanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų komanda kviečia į nuotolinius metodologinius mokymus, kurie vyks gegužės 2 ir 9 d.

VDU pradedami vykdyti nauji moksliniai projektai

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo finansavimą vykdyti naujus mokslinius projektus: „Augalinių baltymų valorizavimas į aukštos biologinės vertės žaliavas tvaresnio žemės ūkio koncepcijai“ (projekto kodas: 10-038-T-0027) ir „Aukštos pridėtinės vertės žaliavų identifikavimas ir perspektyvos pienininkystės ūkių tvarumo didinimui ir plėtrai“ (projekto kodas: 10-038-T-0002).

Skelbiama konferencijos „Laisvė kurti 2024“ programa

Jau visai netrukus – pirmąjį gegužės penktadienį vyks trečioji studentų konferencija „Laisvė kurti“. Šiais metais Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atkūrimo 35-mečio sukakčiai ir artes liberales koncepcijai skirtame renginyje studentai ir VDU partnerinių gimnazijų moksleiviai pristatys rekordinį skaičių – beveik šešiasdešimt – pranešimų.

„Europos idėjos“ forume – Lietuvos ir Lenkijos prezidentai

Balandžio 26 d., penktadienį, 14.15–16 val., VDU Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks tarptautinis forumas „Europos idėja“ („Idea of Europe“), kuris suburs žemyno valstybių vadovus, politikus, intelektualus ir mokslininkus. Tarp renginio dalyvių – ir Lietuvos bei Lenkijos prezidentai.