„Verslumo akademijai“ – Europos Komisijos įvertinimas

Europos Komisija išrinko 50 geriausių sėkmingo universitetų ir įmonių bendradarbiavimo pavyzdžių Europoje ir pasaulyje, tarp kurių pateko ir vieninteliai Baltijos šalių atstovai – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro mokymų programa „Verslumo akademija“.

Siekiant efektyvesnio bendradarbiavimo tarp verslo ir aukštojo mokslo, Europos Komisijos tyrimų konsorciumas „University-Business Cooperation in Europe“ po dviejų kruopščios atrankos etapų išrinko pusę šimto gerųjų praktikų pavyzdžių, kurie bus tiriami kaip geriausiai atspindintys universitetų ir įmonių ryšius. Vieninteliu Lietuvos ir Baltijos šalių atstovu šiame tyrime bus VDU Verslo praktikų centro organizuojama „Verslumo akademija“ – mokymų programa, kurioje studentai gali tobulinti verslumo įgūdžius ir gauti įmonių darbo pasiūlymus. Nuo rudens ši verslumo skatinimo platforma bus diegiama Lietuvos mokyklose.

„Verslumo akademija“ yra interaktyvus mokymų ciklas, kurio dalyviai sprendžia realius įmonių iššūkius, taiko inovatyvius, pasaulyje plačiai taikomus metodus ir tobulina verslumo kompetencijas: kūrybiškumą, komandinį darbą, problemų sprendimą. Mokymus organizuojantis VDU Verslo praktikų centras aktyviai bendradarbiauja su daugiau nei 60 užsienio ir Lietuvos verslo įmonių.

Programos metu studentai vykdo komandines, simuliacines užduotis, dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse ir semiasi patirties ir patarimų iš patyrusių ekspertų – verslininkų, reklamos agentūrų, technologijų, telekomunikacijų ir kitų sričių įmonių atstovų.

„Mokymų ciklas „Verslumo akademija“ remiasi aktyviais patyriminiais metodais ir padeda studentams ugdyti savybes, kurios reikalingos norintiems plėtoti novatoriškas idėjas, kūrybiškai veikti, įgytas žinias taikyti kuriant socialines ar verslo inovacijas. Europos Komisijos įvertinimas yra nepaprastai reikšmingas tiek universitetui, tiek Lietuvai – džiaugiamės šiuo pasiekimu, kuris patvirtina, jog einame teisingu keliu. Nuo rugsėjo planuojame įgyvendinti verslumo skatinimo platformą, kuri bus diegiama Lietuvos mokyklose“, – sakė VDU Verslo praktikų centro direktorius Osvaldas Stripeikis.

Numatoma, jog šių metų rudenį į „Verslo akademiją“ bus priimami ne tik studentai, bet ir moksleiviai. Verslumo kompetencijų ugdymo programos dalyviai ugdys verslumo gebėjimus ir dalyvaus verslumo laboratorijose sprendžiant praktinius organizacijų iššūkius.

Svarbiausi tikslai, kurių siekia „VDU Verslumo akademiją“ įvertinusi Europos Komisijos iniciatyva – verslo konkurencingumo didinimas, aukštojo mokslo institucijų inovacijų skatinimas,  darbo vietų kūrimas, žiniomis paremtų visuomenių ir ekonomikos auginimas.

„Tai ypač reikalinga Europai, kuriai grėsmę kelia padidėjusi pasaulinė konkurencija, besitęsiančios ekonominės problemos ir aukštas nedarbo lygis. Programa „Horizon 2020“ pripažįsta, jog reikia siekti tvirtesnių ir veiksmingų santykių tarp valdžios, verslo ir aukštojo mokslo institucijų“, – paaiškina tyrimų konsorciumo atstovai.

Konsorciumą sudaro tarptautiniu mastu pripažinti, didžiulę patirtį sukaupę ekspertai, verslo, aukštojo mokslo, Europos Komisijos ir kitų institucijų atstovai.

VDU Verslo praktikų centro tinklalapis