Verslo praktikų centras baigė sezoną: įteikta beveik šimtas pažymėjimų

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centras penktadienį, gegužės 25 d. sukvietė savo projektų dalyvius, partnerius ir draugus į sezono uždarymo šventę VDU Didžiojoje auloje. Renginyje pažymėjimai įteikti „Creative LAB“ projektą sėkmingai užbaigusiems dalyviams bei Verslumo akademijos gretutinių studijų programą įvykdžiusiems studentams.

Į šventę atvyko studentai ne tik iš Kauno, bet ir iš Šiaulių bei Marijampolės. Šį pusmetį „Creative LAB“ projekte dalyvavo netoli septyniasdešimt studentų iš VDU, Aleksandro Stulginskio universiteto, Šiaulių valstybinėje kolegijos ir Marijampolės kolegijos. Dalyviai verslumo kompetencijas tobulino spręsdami įmonių ir organizacijų pateiktus iššūkius. Šiaulių valstybinės kolegijos studentų užduotis buvo išspręsti tuštėjančio Šiaulių miesto problemą, marijampoliečiai bandė sugalvoti idėją, kuri padėtų Marijampolės kolegijai tapti mokslo lydere regione, o Aleksandro Stulginskio universiteto studentams gautas iššūkis padėjo sukurti modelį, skatinantį jauną žmogų įveiklinti kaimiškoje vietovėje. Tuo tarpu VDU studentams iššūkius pateikė įmonės: UAB „Kaunas Aircraft Maintence Services“, „Kesko Senukai“, „Kvadratu“, „Vilkyškių pieninė“, „Psichologinės paramos ir konsultavimo centras“ ir „Shortcut“. Dalyviai žinias gilino ir metodikų mokėsi dviejose stovyklose ir kassavaitinių paskaitų metu.

Kursą penktadienį užbaigusi pirmojo Verslumo akademijos gretutinių studijų karta, šį semestrą gilino metodikos Design Thinking žinias. Jos pagalba dalyviai grupėse sprendė savarankiškai suformuluotas Lietuvoje vyraujančias socialines, kultūrines, švietimo ir turizmo problemas. Šventės metu geriausius rezultatus pasiekusių grupių laukė staigmena – Verslo praktikų centro įsteigtos stipendijos. Apdovanota grupė, sprendusi socialinės atskirties problemą, prasitarė, jog gautą apdovanojimą panaudos savo idėjai – jaunimo integracijos senjorų gyvenimuose programai. Kita apdovanota grupė sprendė iššūkį, kaip būtų galima efektyviai paskirstyti lėšas aukštosiose mokyklose, ir sukūrė nevyriausybinės organizacijos modelį, veikimo bei lėšų pritraukimo principus. Gretutines studijas sėkmingai pabaigė beveik tridešimt VDU studentų.

Šventės metu sveikinimo žodį tarė ir įmonių atstovai. UAB „Vičiūnai Group“ atstovės garsiai pasidžiaugė studentais, kurie praėjusį pusmetį sprendė „VIČI“ šaldytų picų prekės ženklo atnaujinimo iššūkį. Įmonei patiko Verslumo akademijos studentų idėjos ir šią savaitę parduotuvių šaldytuvus pasieks studentų sugalvoto dizaino atsinaujinusios „Vičiūnų“ picos.

Taip pat renginio eigoje Verslo praktikų centro direktorius Osvaldas Stripeikis bei mokymų vadovas Liudas Švipas pristatė per metus organizacijos pasiektus rezultatus. Pasidžiaugta ne tik minėtais projektais „Creative LAB“, Verslumo akademija, bet ir „Patirties Partneriai LT“ projektu, vykdomu su Lietuvos pramonininkų konfederacija ir keturiais didžiausiais šalies universitetais, bei iniciatyva „Creativity Lab“, organizuojama kartu su Tauragės rajono savivaldybe ir mokyklomis. Dalyvius ir komandą sveikino VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė Rita Bendaravičienė. Muzikiniais garsais džiugino Verslumo akademijos studentės Samanta Veršelytė ir Urtė Lazdauskaitė. Po renginio visų svečių laukė šventinis tortas.