VDU studentų filme – minčių, pozicijų ir svarstymų įvairovė

Vasario 16 d., penktadienį, 14 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje vyks trumpametražio dokumentinio filmo „Karalių pasaka“ premjera. VDU Romo Sakadolskio medijų laboratorijos studentų kino juosta pristato minčių, pozicijų ir svarstymų įvairovę, galimybę dialogui (polilogui) apie Ją. Mielas, kritiškas ir viltingas filmas kviečia žiūrovą prisijungti prie polilogo ir kartu ieškoti atsakymų.

Savų atsakymų ieškoti padeda filmo herojai. Dokumentiniame filme kalba trylika pašnekovų: architektas Audrys Karalius, režisierius Vidas Bareikis, menininkė ir visuomenės veikėja Bella Shirin, keleivinio lėktuvo pilotė Lina Malakauskaitė, poetas ir eseistas Kęstutis Navakas, krepšinio komandos kapitonas Paulius Jankūnas, odontologė Eglė Vindašiūtė-Narbutė, kunigas vienuolis Julius Sasnauskas, žaidimų kultūros turinio kūrėjas Darius Kniūkšta, muziejininkas Justinas Stonys, VDU profesorius Liudas Mažylis, muziejininkas Arūnas Sniečkus bei dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas.

Filme taip pat prabyla VDU dėstytojo, televizijos žurnalisto, rašytojo Ryčio Zemkausko balsas, įgarsinantis filmo manifestą.

Filmą kūrė kūrybinė grupė „Cechas“: Žygimantas Menčenkovas, Marius Skukauskas, Lukas J. Bižys, Karolina Dauparaitė, Rūta Grumadaitė, Kristina Šedytė, Austėja Vasiliauskaitė, Raminta Jankūnaitė ir Laisvūnas Karvelis.

VDU Romo Sakadolskio medijų laboratorijos tikslas suburti įvairių krypčių studentus, kurie nori plėtoti savo audiovizualinius įgūdžius.

Po peržiūros vyks diskusija, filmo aptarimas.

Filmas sukurtas Istorinės Prezidentūros Kaune šimtmečio parodai, skirtas paminėti Vasario 16-sios šimtmetį.

Daugiau informacijos apie filmą ir peržiūrą