VDU studentų dokumentiniame filme – Kauno radiofono istorija

Balandžio 25 dieną, trečiadienį, 18.00 val. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (K. Petrausko g. 31) vyks dokumentinio filmo „Kalbantis lobis“ premjera bei susitikimas su jo kūrėjais. Filmas sukurtas Kauno miesto muziejaus iniciatyva, jo autoriai – Vytauto Didžiojo universiteto magistrantūros studentai Julija Činčytė ir Marius Skukauskas.

Filmas pasakoja Kauno radiofono plokštelių paslėpimo ir atradimo istoriją. Dokumentuojami gyvų amžininkų prisiminimai, radiofono istorija, plokštelių likimas po jų atradimo 1992 m. Filmas remiasi sakytinės istorijos šaltiniu, plokštelių atradimo liudininkės Bronislavos Masaitienės atmintimi. Tai – gyvas šios istorijos šaltinis, pristatantis radiofoną „žmonių istorijos“ akimis bei vienintelis, galintis pateikti unikalių ir autentiškų faktų apie radiofono plokštelių likimo įvykių eigą.

Daugiau informacijos – renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.