VDU prisistatė pasaulinėje parodoje „BIO Japan“ Japonijoje

Spalio mėnesį Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) prisistatė Japonijoje vykusiame renginyje „BIO Japan“ – vienoje didžiausių pasaulyje gyvybės mokslų konferencijoje-parodoje. Atidarymo metu Lietuvai buvo parodytas išskirtinis dėmesys – suteikta galimybė pasisakyti LR premjerui Sauliui Skverneliui, parodant pripažinimą Lietuvos pasiekimams gyvybės mokslų srityje.

20-ą kartą rengiama paroda „BioJapan“ – rekordinė. Joje šiemet per 1 000 su biotechnologijomis susijusių įmonių ir organizacijų iš 30 šalių. Lietuva parodoje prisistatė jau ketvirtą kartą, šiemet su didesne delegacija ir didesniais lūkesčiais, jungtiniame įmonės „Versli Lietuva“ stende.

„Šiemet mes turime rekordinio dydžio delegaciją: 12 organizacijų, 5 verslo įmonės, tyrimų centrai, mūsų organizacija, taigi galimybės su Japonija yra ilgalaikės ir labai didelės. Labai šilti santykiai, vien Lietuvoje mes šiais metais jau turėjome tris japonų delegacijas, į Baltijos šalis jie žiūri labai palankiai“, – sakė „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

VDU mokslo paslaugų vadybininkė Dalytė Mardosaitė-Busaitienė parodoje „BioJapan“ pristatė universiteto gyvybės mokslus, bendravo su kitų universitetų, verslo įmonių, technologijų perdavimo centrų atstovais.

„VDU su Japonija šiuo metu turi 21 tarpuniversitetinę sutartį – pagal partnerių Japonijoje skaičių esame pirmi Baltijos šalyse. Šį sąrašai greitai papildys dar du nauji parneriai: Ochanomizu ir Gunma universitetai“, – pasakojo VDU Azijos studijų centro vadovas, doc. dr. Aurelijus Zykas.

Pasak jo, Azijos studijų centras vykdo daug tyrimų ir studijų projektų, kuriuos remia Japonijos verslo įmonės. Tarp svarbiausių rėmėjų – įmonės „Toshiba“ ir „Suntory“. Su „Toshibos“ parama šiais metais centras sukūrė labai sėkmingą dokumentinį filmą apie Lietuvos-Japonijos santykius.

Lietuvos atstovų apsilankymą Japonijoje spalio 8–12 dienomis suorganizavo VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su Japonijos užsienio prekybos organizacija JETRO ir LR ambasada Japonijoje, siekiant skatinti Lietuvos ir Japonijos verslo-mokslo ryšius aukštųjų technologijų bei maisto srityse. Gyvybės mokslų, informacinių ir ryšių technologijų, lazerių bei maisto sektorių įmonių verslo misijos metu buvo organizuojamas Lietuvos ir Japonijos verslo forumas, dvišaliai (B2B) Lietuvos ir Japonijos organizacijų, verslo įmonių susitikimai bei Lietuvos verslo delegacijos apsilankymas „BIO Japan“ bei „AGRI WORLD“ parodose.