VDU – paroda ir diskusija apie negalios įtaką moterų lygybei

Lietuvos neįgaliųjų forumas drauge su Švedijos ambasada Vilniuje kviečiaį parodos „AccessAbility“ atidarymą bei diskusiją „Visokios moterys: negalios įtaka lygioms galimybėms“, kurie vyks lapkričio 27 d., antradienį, 14 val. Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 52, Kaunas).

Renginys yra „Baltojo kaspino festivalio 2018“ dalis, kurį organizuoja labdaros ir paramos fondas FRIDA. Tai yra pasaulinė akcija, skirta atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu. Bendroje Lietuvos ir Švedijos fotografijų parodoje pristatomi 28-ų žmonių su negalia portretai ir asmeninės istorijos. Po pasaulį keliaujančią parodą, kurią kiekvienoje šalyje papildo vietinių žmonių portretai, organizuoja ir finansuoja Švedijos institutas, siekdamas atkreipti dėmesį į žmonių su įvairiomis negaliomis galimybes ir patiriamą nelygybę.

Paroda „AccessAbility“ Lietuvoje eksponuojama nuo 2015 m. Prie kiekvieno portreto pateikiamos ir žmonių gyvenimo istorijos, atskleidžiančios žmonių su negalia stipriąsias puses, jų galimybes, tačiau akivaizdi ir jų patiriama diskriminacija.
„AccessAbility“ yra galimybė bent trumpam įsijausti į žmonių su negalia kasdienybę ir patirtis. Dalindamasi šiomis istorijomis, paroda daro mus jautresniais ir atidesniais negalią turintiems žmonėms, mažina stigmas, susijusias su negalia.

Po Parodos atidarymo dalyviai kviečiami į diskusija „Visokios moterys: negalios įtaka lygioms galimybėms“

Parodos atidarymo ir diskusijos programa

14 val. parodos atidarymas, sveikinimo žodžiai
14.15 dalyviai kviečiami į diskusijos erdvę – Jono Šimkaus 422 auditoriją.
Diskusiją moderuoja – Simona Aginskaitė
14.20 „Švedijos kelias kovoje su smurtu prieš moteris“, Švedijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Maria Christina Lundqvist
14.40 „Moterų ir mergaičių su negalia teisių užtikrinimas JT Neįgaliųjų teisių konvencijos perspektyvoje“, prof. Jonas Ruškus, JT žmonių su negalia komiteto narys
15.00 „Moterų su negalia teisės į reprodukcinę sveikatą užtikrinimas“, prof. Dalia Leinartė. JT komiteto dėl visų formų diskriminacijos moterims panaikinimo (CEDAW) pirmininkė.
15.20 Lietuvos neįgaliųjų forumo pranešimas apie Lietuvos situaciją dėl moterų su negalia patiriamo smurto.
15.35 “RIMI Lietuva – gerieji moterų su negalia įtraukties ir lygių galimybių pavyzdžiai“, Julija Dulko, RIMI produktų vadovė ir Giedrė Simanauskaitė, RIMI vidinės komunikacijos vadovė.
15.45 – 16.15 Dalyvių diskusija.