VDU lankysis Rochesterio universiteto mokslininkas dr. J. M. Peckas

Lapkričio 10 d., penktadienį, 15.30 val., VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-106) vyks Rochesterio universiteto (JAV) mokslininko dr. Jasono Michaelo Pecko paskaita „The Poetics of Debt: a Genealogy“ („Skolos poetika: genealogija“). Po paskaitos vyks diskusija ir knygos pristatymas.

Renginyje bus pristatyta dr. J. M. Pecko bei VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros profesoriaus J. D. Miningerio knyga „German Aesthetics: Fundamental Concepts from Baumgarten to Adorno“ (2016 m., „Bloomsbury“ leidykla). Diskusijoje taip pat dalyvaus VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedros docentė dr. Jurga Jonaitytė ir prof. Dalius Jonkus.

Dr. J. M. Peckas yra vokiečių-žydų filosofijos ir lyginamosios literatūros tyrinėtojas, anksčiau ėjęs profesoriaus pareigas Rochesterio universiteto Šiuolaikinių kalbų ir literatūros katedroje, o šiuo metu – LCC tarptautinio universiteto Tikėjimo ir žmogaus klestėjimo centro mokslo darbuotojas. Jis yra vienas iš knygos „German Aesthetics: Fundamental Concepts from Baumgarten to Adorno” redaktorių, parengęs straipsnių įvairiomis temomis, tarp jų – apie E. Kanto filosofiją, politinę teologiją P. Celano ir J. Taubes darbuose bei žydų indėlį į vokiečių idealizmą ir ankstyvąjį romantizmą. Jo paskaita bus paremta medžiaga iš jo būsimos knygos „ The Poetics of Debt: Political Theologies From The Merchant of Venice to the Occupy Movement“.