VDU krepšininkai iškovojo bronzą turnyre Kinijoje

Tarptautinės sporto federacijos (FISU) organizuotame renginyje „3×3 FISU World University League“ („3×3 FISU Pasaulio universitetų lyga“) Kinijoje Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai užėmė aukščiausią vietą iš Europos komandų ir laimėjo bronzos medalius. Pirmąją vietą iškovojo Kinijos atstovai, antri liko kanadiečiai. Lietuvių užimta trečioji vieta yra iki šiol aukščiausias pasiekimas studentų krepšinio olimpinėje rungtyje.

„3×3 FISU Pasaulio universitetų lyga“ vyko lapkričio 15–18 d. Kinijoje, Siameno mieste. Dėl medalių kovojo 15 vyrų ir 15 moterų komandų iš viso pasaulio – Australijos, Vokietijos, Brazilijos, Slovėnijos, Kosta Rikos, Kanados, N. Zelandijos ir kitų šalių.

Teisę dalyvauti „3×3 FISU World University League“ Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai užsitikrino vasarą laimėję Europos universitetų žaidynes Portugalijoje. Iš Europos čempionų komandoje liko tik Lukas Grabauskas, prie jo prisijungė Vainius Steponavičius, Ernestas Sederevičius bei Deividas Petravičius (visi Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda).

Finalinį turnyrą VDU komanda pradėjo prieš McGill universitetą (Kanada) pralaimėjimu (15:21). Luko Grabausko teigimu, komandai trūko susižaidimo, nes visi susirinkę iš 5 prieš 5 krepšinio ir reikėjo laiko pajusti 3×3 krepšinio dvasią. Komanda vėliau iškovojo dvejas pergales grupėje ir į kitą etapą žengė antru rezultatu. Atkrintamosiose trijulė iš Lietuvos iki pusfinalio įveikė „Centre Studies“ (Meksika) ir „Payame Noor“ (Iranas) universitetus, tačiau kovoje dėl patekimo į finalą (16:21) buvo nusileista Kinijos „Huaqiao“ universitetui.

Kovoje dėl trečios vietos lietuviams pavyko reabilituotis ir įveikti priešininkus iš Naujosios Zelandijos „Auckland“ universiteto.

VDU komandos centras Deividas Petravičius teigė, kad atkrintamųjų etapas pareikalavo daug jėgų ir emocijų, tačiau didžiulis noras iškovoti medalius ir koncentracija lėmė pergalę dėl 3-iosios vietos.

Krepšininkai parskrenda į Vilniaus oro uostą lapkričio 20 d., antradienį, 11.30 val.

Renginio metu taip pat buvo organizuojamas dėjimų konkursas, kuriame po atkaklios kovos pirmąją vietą pelnė VDU krepšininkas Ernestas Sederevičius.

Šią savaitę tai jau trečias reikšmingas tarptautinis VDU pasiekimas krepšinyje – 4-ajame Pasaulio universitetų čempionate Barselonoje VDU krepšininkai iškovojo pirmąją vietą, o VDU krepšinio šokėjos – antrąją.