VDU eksponuojama Liudvikui L. Zamenhofui skirta paroda

2017-uosius UNESCO paskelbė Liudviko L. Zamenhofo, esperanto kalbos kūrėjo, metais.  Liudviko Zamenhofo mirties 100-ųjų metinių proga parengta paroda „Zamenhof – esperanto kalbos kūrėjas“, atspindi jo gyvenimą ir veiklą, tame tarpe, ir ryšius su Lietuva, Kaunu, Veisiejais.

Paroda eksponuojama Vytauto Didžioje universitete taip pat atspindi tarptautinės esperanto kalbos populiarėjimą ir paplitimą, skatina jos mokytis. Zamenhofas pasirašinėjo pseudonimu „Doktoro Esperanto“ – „Daktaras, turintis viltį“. Ilgainiui šie žodžiai tapo kalbos, sulaukusios pasaulinio pripažinimo, pavadinimu. Jos kūrėjas atsisakė bet kokių autorystės teisių – jis troško, kad kalba išliktų, tobulėtų ir priklausytų visiems.

„Daktaras, turintis viltį“ savo siekį įgyvendino – daugiau nei 100 pasaulio šalių keli milijonai žmonių kalba šia tarptautine kalba, tinkančia poezijai, mokslui, filosofijai, prekybai, bendravimui, kitiems žmonių poreikiams. Nė vienai tautai esperanto kalba nėra gimtoji. Ji tarsi tiltas sujungia įvairias kultūras ir priklauso visiems žmonėms.

Lenkijos institutas Vilniuje Lenkijos užsienio reikalų ministerijos užsakymu  Liudviko Zamenhofo mirties 100-ųjų metinių proga parengė parodą „Zamenhof – esperanto kalbos kūrėjas“ atspindinčią jo gyvenimą ir veiklą, tame tarpe, jo ryšius su Lietuva, Kaunu, Veisiejais. Paroda taip pat atspindi tarptautinės esperanto kalbos populiarėjimą ir paplitimą, skatina jos mokytis.

Paroda parengė Lenkijos institutas Vilniuje Lenkijos užsienio reikalų ministerijos užsakymu.

Liudvikui L. Zamenhofui skirta paroda eksponuojama fojė prie Vaclovo Biržiškos bibliotekos (K. Donelaičio g. 52, II a.) iki vasario 24 d.