VDU dėstytojams, studentams ir absolventams – teatro apdovanojimai

Tarptautinės teatro dienos proga, už geriausius 2017 m. sezono darbus buvo išdalinti Kauno miesto profesionalaus teatro kūrėjų apdovanojimai „Fortūnos“ ir aukščiausi Lietuvos teatro apdovanojimai – „Auksiniai scenos kryžiai“. Tarp laureatų ir Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojai, studentai bei absolventai.

Minint Tarptautinę teatro dieną, kovo 26 d. Kauno Rotušėje geriausiems Kauno teatralams išdalintos skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtos „Fortūnos“ skulpturėlės ir diplomai.

Šiais metais „Fortūnos“ apdovanojimų konkurse dalyvavo 8 Kauno teatrai ir scenos menų organizacijos, tarp jų ir VDU teatras.

„Fortūnos“ diplomai įteikti:

VDU Vaidybos ketvirto kurso studentui Arniui Aleinikovui bei visai VDU Teatro spektaklio „Yolo“ kūrybinei komandai;

Spektaklio „Shalom, Bellissima“ (Teatro klubas „Dvimiesčio kulka“)kūrybinei komandai:  dramaturgei, režisierei, VDU Teatrologijos katedros dėstytojai doc. dr. Inai Pukelytei, aktoriui, Vaidybos programos studentui Rokui Lažaunykui bei aktorei, VDU Menų fakulteto absolventei Rūtai Kumpikaitei;

VDU Vaidybos programos absolventei Giedrei Žaliauskaitei už Mitilės vaidmenį spektaklyje „Žydroji paukštė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras);

VDU Muzikos akademijos Atlikimo meno antro kurso magistrantei, aktorei Marijai Arutiunovai už Trečiadienės vaidmenį miuzikle „Adamsų šeimynėlė“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Šių metų „Fortūnose“ tradiciškai savo apdovanojimus įteikė ir Jaunieji teatro kritikai. Komisijos nariai: VDU Teatrologijos katedros studentės Rimantė Blažinskaitė, Gražina Montvidaitė, Kristina Streikutė, Inesa Trušaitė, Aušra Bukniutė ir studentas Mykolas Urbonas. Jaunųjų teatro kritikų įvertinimai atiteko ir VDU Muzikos akademijos absolventui Martynui Beinariui (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Kovo 27 d., Nacionaliniame Kauno dramos teatre geriausiems meno kūrėjams išdalinti „Auksiniai scenos kryžiai“ Specialus prizas – Boriso Dauguviečio auskaras įteiktas treatralių trijulei, kurių tarpe – VDU  Menų fakulteto absolventė Vaiva Grainytė. Apdovanojimą įteikė LR Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.