Su Tarptautine studentų diena!

Vytauto Didžiojo universitetas sveikina visus – esamus, būsimus, buvusius – studentus su jų švente ir kviečia švęsti kasdien: juk visi kažko mokomės visą savo gyvenimą.

„Vieni jau yra baigę universitetus, kiti galbūt dar tik rinksis aukštąjį mokslą, o treti kaip tik šiuo metu yra šiame kelyje, todėl noriu pasveikinti visą Lietuvą su Tarptautine studentų diena, nes mokymasis vyksta visą gyvenimą, – nuoširdžiai į visus kreipiasi VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Pasak jo, sveikinant visuomet kažko linkima sveikatos, pinigų, sėkmės. „ O aš linkiu, kad viskas, ką Jums anksčiau linkėjo draugai, artimieji ar įvairūs visuomenės veikėjai, išsipildytų, pavyzdžiui, išlaikyti egzaminą nesvarbu, ar tai susiję su studijomis, ar su kitais gyvenimo išbandymais”, – pasakojo prof. Juozas Augutis.

Rektoriaus teigimu, gyvenime nėra geresnio laiko už tą, kurį praleidžiame būdami studentais. „Yra visokių sinonimų: studijuoti, studentauti ar leisti laiką universitete, bet man šis etapas buvo pats gražiausias, – savo studijų metus prisiminė prof. J. Augutis.

Tegu Tarptautinė studentų diena nebūna eilinė data kalendoriuje – lai tai tampa Jūsų laisvės pažinti, kurti, rinktis bei klysti diena. Nesvarbu  kiek Jums metų – kiekvieno viduje slypi smalsumo jausmas bei geresnio, saugesnio, pažangesnio rytojaus siekis.

„Jeigu turėčiau galimybę atsukti laiką ir vėl atsidurti universitete kaip studentas, tikrai nekeisčiau savo alma mater, profesijos, studijų, bet kitaip vertinčiau laiką ir stengčiausi išnaudoti visas galimybes, nes bėgant metams įgyventi savo norus ar išbandyti save bus tik sunkiau, – apie tai, ką kitaip darytų, jei į grįžtų į savo studijų laikus, kalbėjo rektorius. – Taip pat reikia pastebėti, jog net ir per trumpą studijų laikotarpį dažiausiai draugai yra įgyjami visam gyvenimui, todėl sugrįžęs į tuos metus būčiau atviresnis aplinkai ir stengčiausi suburti kuo įvairesnį bičiulių, bendraminčių ratą bei drąsiau kaupti savo socialinį kapitalą.

Jūsų alma mater linki niekuomet neprarasti noro mokytis ir siekti savo svajonės, kurios kasdien pavirsta į geresnę visuomenę ir įdomesnį gyvenimą. Taip pat – būti atviriems sau ir pasauliui bei nepamiršti „sumušti rankomis bei palinkėti sėkmės savo kolegoms.