Paskaita ir parodos atidarymas Šekspyro kūrybai atminti

Praėjusiais metais, minint žymiausio anglų poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines, pradėta iniciatyva „Šekspyras gyvas“. Paremta V. Šekspyro sukurtų kūrinių interpretacijomis, ji paskatino šalies akademikus ir studentus toliau skleisti rašytojo, poeto ir dramaturgo idėjas bei pažvelgti į jas naujai. Šiemet Jungtinės Karalystės ambasada ragina pratęsti gražią tradiciją ir kviečia į Šekspyro kūrybai atminti skirtus renginius VDU.

Programa

Spalio 18 d., trečiadienis, 11:00-12:30, V. Putvinskio 23, 310 a.

Dr. Erica Sheen paskaita „Šekspyriškoji Europos idėja“

Paskaita skirta giliau pažinti V. Šekspyro kūrybą, jo darbų pritaikymo galimybes kinematografijoje, muzikoje, operoje bei Šekspyro reikšmę operos ir baleto tradicijų formavimuisi Europoje.

Iš Jungtinės Karalystės atvykstanti akademikė Dr. Erica Sheen tyrinėja Renesanso laikotarpį bei amerikietiško ir europietiško kino tradiciją Europoje Šaltojo karo metu. Sukaupusi dėstymo patirties Londono, Oksfordo, Kembridžo ir Šefyldo universitetuose, šiuo metu ji dirba Jorko universitete ir į Lietuvą JK ambasados kvietimu atvyksta pirmą kartą.

Daugiau informacijos apie Dr. Erica Sheen.

Spalio 18 d., trečiadienis, 13:00-14:00, V. Putvinskio 23, IV-as aukštas

Parodos „Šekspyriškoji Europos idėja“ atidarymas

Po paskaitos ir susipažinimo su V. Šekspyro kūrybos įtaka meno raidai visus kviečiame į parodos atidarymą. Parodoje įamžinti įdomiausi V. Šekspyro įkvėptų Lietuvos menininkų kūrinių pavyzdžiai. Kartu su Lietuvos Teatro, muzikos ir kino muziejumi parengta ekspozicija pristato V. Šekspyro pastatymų afišas, programas, nuotraukas ir sceninius eskizus.

Parodos atidarymą globoja bei sveikinimo žodį tars JK ambasadorius Lietuvoje Andy Pearce.

Daugiau informacijos apie renginius socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.