Moksleiviai, išbandę studijas Lietuvoje, į užsienį nebenori

2082

Diskusijos apie universitetų konsolidaciją ir aukštųjų mokyklų stiprinimą Lietuvoje netyla. Siekiama permainų, tačiau vis daugiau abiturientų pasirenka studijas užsienyje. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybė, norėdama parodyti, kuo gyvena ir kaip jaučiasi studentas, besimokantis Lietuvoje, tradiciškai pakvietė 10 – 12 klasių moksleivius savaitei išbandyti studentišką gyvenimą.

Šį rudenį projekte „Moksleivi, pabūk studentu“ sudalyvavo beveik 100 moksleivių iš visų Lietuvos mokyklų. Jie turėjo galimybę susipažinti su universitetu, jo struktūra, dominančiomis studijų programomis ir dėstytojais. Moksleiviai lankėsi paskaitose, gyveno bendrabučiuose, bendravo su studentais ir dalyvavo studentiškų organizacijų veikloje.

„Prieš savaitę apie studijas Kaune rimtai negalvojau ir baigusi mokyklą planavau pasirinkti Sankt Peterburgo valstybinį universitetą, tačiau sudalyvavusi projekte supratau, kad labiau norėčiau studijuoti VDU“, – įspūdžiais dalinosi Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos dvyliktokė Ieva Vengrovskaja. Merginą sudomino Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų studijų programa.

Projektas „Moksleivi, pabūk studentu“ mokyklinį suolą savaitei iškeisti į universiteto auditoriją vėl pakvies pavasarį. Kiekvienas, kuris nežino arba negali apsispręsti, kokią studijų programą rinktis stojant į aukštąją mokyklą kviečiamas sekti informaciją VDU Studentų atstovybės, organizuojančios projektą „Moksleivi, pabūk studentu“, „Facebook“ paskyroje ir pildyti dalyvio anketą.